facebook
twitter
YouTube
BIP
epuap

PODSUMOWANIE TURNIEJU ZAPAŚNICZEGO Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI


12 listopada 2016r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się XVI Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Niepodległości. Celem imprezy było uczczenie rocznicy Święta Niepodległości oraz popularyzacja sportu zapaśniczego w Powiecie Dzierżoniowskim.

W zawodach uczestniczyło 85 zawodników i zawodniczek z 11 klubów takich jak: ZKS Górażdże, Grunwald Poznań, Suples Krapkowice, Orzeł Namysłów, Bizon Milicz, UKS Plewiska Poznań, Wiatr Wołów, Opal Kudowa, SOWA Pieszyce, IRON BULLS Bielawa oraz JUNIOR Dzierżoniów.

Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: najmłodsi (rocznik 2005-2009)  oraz młodzicy i młodziczki (rocznik 2002-2004).

Poniżej podani są zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz medaliści z Powiatu Dzierżoniowskigo:

Dziewczęta – kategoria najmłodsze

kat.26kg.         1.Oliwia Teresinska-Huber (Bizon Milicz)

kat.34kg.         1.Natalia Małecka (Bizon Milicz)

                        2.Izabella Szewczyk (SOWA Pieszyce)

                        3.Martyna Wadas (SOWA Pieszyce)

kat.39kg.         1.Magdalena Siedy (Wiatr Wołów)

                        3.Wiktoria Szeliga (SOWA Pieszyce)

kat.54kg.         1.Karolina Jaworska (ZKS Górażdże)

                        2.Joanna Nowak (IRON BULLS Bielawa)

                        3.Klaudia Smaczyńska (IRON BULLS Bielawa)

Dziewczęta – kategoria młodziczki

kat.37kg          1.Nikola Wasilewska (JUNIOR Dzierżoniów)

kat.46kg          1.Sofiia Savina (IRON BULLS Bielawa)

kat.52kg          1.Julia Czempinska (Grunwald Poznań)

kat.57kg          1.Magdalena Stec (Wiatr Wołów)

kat.62kg          1.Gabriela Gawłowska (SOWA Pieszyce)

                        2.Natalia Zając (SOWA Pieszyce)

kat.67kg          1.Beata Walicka (ZKS Górażdże)

Chłopcy – kategoria najmłodsi

kat.24kg          1.Kacper Galant (Suples Krapkowice)

kat.27kg          1.Michał Walicki (ZKS Górażdże)

                       2.Marcel Kwiatkowski (IRON BULLS Bielawa)

                       3.Antoni Stasiak (JUNIOR Dzierżoniów)

                       3.Tymoteusz Wondraszek (IRON BULLS Bielawa)

kat.30kg          1.Kacper Jasinski (Bizon Milicz)

                        2.Filip Wasilewski (JUNIOR Dzierżoniów)

                       3.Kacper Kwiatkowski (IRON BULLS Bielawa)

kat.33kg          1.Dominik Guzy (ZKS Górażdże)

                        2.Dorian Smaczynski (IRON BULLS Bielawa)

                        3.Bartosz Peregryn (IRON BULLS Bielawa)

 

kat.36kg          1.Alan Getner (Opal Kudowa)

                         3.Michał Kaczor (JUNIOR Dzierżoniów)

kat.41kg          1.Maksymilian Bieńkowski (Suples Krapkowice)

                        3.Sambor Strzelecki (JUNIOR Dzierżoniów)

kat.47kg          1.Grzegorz Mazur (JUNIOR Dzierżoniów) – najlepszy technik zawodów

                        3.Oskar Janiczek (IRON BULLS Bielawa)

kat.60kg          1.Kacper Radziewicz (Suples Krapkowice)

kat.77kg          1.Maksymilian Kowalczyk (Suples Krapkowice)

Chłopcy kategoria młodzicy

kat.38kg          1.Daniel Kulczynski (Grunwald Poznań)

kat.47kg          1.Maciej Marciszewski (Bizon Milicz)

                        2.Franciszek Koper (IRON BULLS Bielawa)

                        3.Antoni Koper (IRON BULLS Bielawa)

kat.53kg          1.Piotr Sobolwski (Bizon Milicz)

kat.59kg          1.Kacper Adamiak (Orzeł Namysłów)

kat.66kg          1.Patryk Szatkiewicz (Plewiska Poznań)

kat.73kg          1.Szymon Werner (IRON BULLS Bielawa)

kat.85kg          1.Filip Bednarek (JUNIOR Dzierżoniów)

kat.100kg        1.Krzysztof Cieslak (Wiatr Wołów)

Klasyfikacja drużynowa:

 

I miejsce – ZKS Górażdże

II miejsce – Bizon Milicz

III miejsce – Suples Krapkowice

IV miejsce – Wiatr Wołów

V miejsce – JUNIOR Dzierżoniów

VI miejsce – IRON BULLS Bielawa

VII miejsce – SOWA Pieszyce

Współorganizatorami imprezy byli Burmistrz Dzierżoniowa, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz MULKS JUNIOR Dzierżoniów, a współfinansowana była ona ze środków Miasta Dzierżoniów ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020 oraz ze środków z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego.

Sponsorzy:

ROOMSTER-POLSKA, Hotel Niemcza SPA Dymkowski, Wiesław Berezicki PROMASZ, Ryszard Pelczar Kamieniarstwo

12-11-16-otwarcie-poznannamyslow 12-11-16-otwarcie-turnieju 12-11-16bednarekfilip-85kg-im 12-11-16junior-sowa-pieszyce 12-11-16kaczormichal-34kg-iiim 12-11-16kwiatkowskimarcel-iim-wondraszkotymekkaczormichal-iiim 12-11-16mazurgrzes-najlepszy-technik 12-11-16mazurgrzes-im-oskarjaniczek-iiim-47kg 12-11-16strzeleckisambor-iiim-41kg 12-11-16team-junior-najmlodsi-z-rodzicami 12-11-16wasilewski-kwiatkowskiwalcza 12-11-16wasilewskifilip-30kg-iim 12-11-16wyoznieniwasilewskanikolabednarekfilipmartykapaulina



Powrót do strony głównej
2015 © OSiR Dzierżoniów. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Create by jrs.net.pl