YouTube
BIP
epuap

POZNALIŚMY NAJLEPSZE ZESPOŁY PUCHARU POLSKI W BULE

W dniach 24 – 25 czerwca 2017 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się turnieje Pucharu Polski w bule.

W sobotę rozegrano zawody Pucharu Polski Tripletów. Do rywalizacji przystąpiły 44  drużyny m.in. z Jedliny Zdrój, Wrocławia, Katowic, Myślenic, Żywca, Łodzi, Warszawy, Białegostoku, Gdańska, Dębicy, Gorzowa Wielkopolskiego i Śremu. Po ponad dwunastogodzinnej walce zwycięstwo przypadło drużynie w składzie: Arletta Neuman (Śrem), Sergiusz Gądek (Jedlina-Zdrój) i Andrzej Śliż (Żywiec), która pokonała gospodarzy w składzie: Piotr Błasiak, Daniel Daros i Arkadiusz Wróbel. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna: Marcin Chmiel (Dębica), Walentyna Śliż (Żywiec) i Karol Drawc (Gdańsk).

Następnego dnia odbył się turniej Puchar Polski Mikstów. Na starcie niedzielnej rywalizacji stanęło 47 par, z których najlepsi okazali się Alicja Święch (Myślenice) i Kamil Ladaczek (Wrocław). Pokonali oni w finale zawodników z Gdańska: Roberta Szczepańskiego i Agatę Kulikowicz. Trzecie miejsce przypadło: Beacie Gołdzie (Katowice) i Ryszardowi Kowalskiemu (Dzierżoniów). Pieczę nad prawidłowym przebiegiem zawodów sprawował sędzia europejski – Maciej Ziółkowski.