YouTube
BIP
epuap

ORZECHY ŚWIDNICA PONOWNIE NAJLEPSI W TURNIEJU SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

W dniu 16 lipca na terenie basenu odkrytego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się II Turniej Grand Prix w Siatkówce Plażowej. W turnieju wzięło udział 9 drużyn, które rywalizowały ze sobą w systemie brazylijskim. W ten sposób wyłoniono pary, które zmierzyły się w meczu finałowym – Orzechy Świdnica (Dorian Kowalczyk, Piotr Orzechowski) i Bielawa Team (Antoni Domagała, Bartłomiej Polakowski) oraz w meczu o III miejsce – Browar Bielawa (Dominik Chmielowiec, Bartosz Świgoń) i Świdnica Bel-Pol (Marek Derda. Adam Pęczyński). Ostatecznie zwycięzcą została ekipa Orzechy Świdnica, która pokonała parę z Bielawy 2:0, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Browar Bielawa wygrywając 2:0 z drużyną Świdnica Bel-Pol.

Wyniki:

Orzechy Świdnica – Red Bull Bielawa 2:0 (15:10, 15:5)

Dzierżoniów – Bielawa Team 0:2 (11:15, 10:15)

Łagiewniki Team – Bielawa Team 0:2 (3:15, 2:15)

Kłodzko – Orzechy Świdnica 0:2 (8:15, 7:15)

Browar Bielawa – Orzechy Świdnica 2:0 (15:10, 20:18)

Red Bull Bielawa – Świdnica Bel-Pol 0:2 (10:15, 8:15)

Świdnica Bel-Pol – Łagiewniki Team 2:0 (15:5, 15:9)

Flemingi Świdnica – Browar Bielawa 0:2 (3:15, 8:15)

Dzierżoniów – Browar Bielawa 0:2 (14:16, 11:15)

Flemingi Świdnica – Bielawa Team 0:2 (12:15, 9:15)

Bielawa Team – Red Bull Bielawa 1:2 (15:3, 11:15, 9:11)

Kłodzko – Dzierżoniów 0:2 (9:15, 12:15)

Półfinały

Browar Bielawa – Orzechy Świdnica 0:2 (11:15, 13:15)

Świdnica Bel-Pol – Bielawa Team 0:2 (12:15, 12:15)

Mecz o 3 miejsce

Browar Bielawa – Świdnica Bel-Pol 2:0 (15:13, 15:13)

Finał

Orzechy Świdnica – Bielawa Team 2:0 (15:7, 15:12)

12Łagiewniki Team 4 4

Następny turniej zaplanowano na 30 lipca, a odbędzie się on również na terenie OSiR-u w Dzierżoniowie (boisko przy basenie odkrytym). Przypominamy, iż w turnieju finałowym wystąpi 8 drużyn, które w eliminacjach zdobędą najwięcej punktów. Do zdobycia w nim będą nagrody finansowe o wartości 600, 400 i 200 zł.

Organizatorami imprezy są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz MKS Lider Dzierżoniów, a finansowana jest ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015 – 2020.