facebook
twitter
YouTube
BIP
epuap
Kamera

Sport Szkolny


Mili Państwo, nie od dziś wiadomo, że sport jest podstawą do dobrego rozwoju fizycznego dzieci. Uprawianie go od najmłodszych lat zwiększa sprawność ogólną, tak potrzebną w życiu codziennym.

W obecnych czasach ciężar rozwoju dyscyplin spadł niejako naturalnie na kluby sportowe i stowarzyszenia. Jednak w naszym odczuciu najważniejszym organem odpowiadającym za stan usportowienia dzieci są szkoły.

W związku  z tym, stworzyliśmy w naszej organizacji dział poświęcony temu aspektowi. Tak by wspomóc szkoły w ich działaniach sportowych i je koordynować.

Mamy na celu przywrócenie świetności sportu szkolnego z lat 90 tych, kiedy to wszystkie szkoły podstawowe i średnie rywalizowały w turniejach, zawodach i olimpiadach. 

Jako OSiR powołaliśmy osobę na stanowisko koordynatora ds. sportu szkolnego. 

Nasze działania konsultujemy z lokalnymi władzami (Urząd Miasta) , Dolnośląskim Związkiem Sportu Szkolnego i dyrektorami szkół. W każdej jednostce edukacji wybraliśmy tzw. ambasadora sportu, który jest pierwszy do kontaktu z naszym koordynatorem. 

Aktualnie tworzymy plan działań na rok 2021, mamy nadzieję, że jego realizacja będzie możliwa. Stałe obostrzenia związane z epidemią opóźniają nasze działania o miesiące. Liczymy jednak na to, że rok 2021 będzie dla wszystkich łaskawszy i uda nam się ruszyć ze sportem szkolnym w Dzierżoniowie.

Obecnie opracowujemy także alternatywny projekt, jeśli zmuszeni będziemy do przeprowadzania zawodów w warunkach epidemicznych.

O wszystkim będziemy na bieżąco tutaj Państwa informować, 

W razie pytań i ewentualnych pomysłów dotyczących tematu prosimy o kontakt z Koordynatorem ds. Sportu Szkolnego – Maciejem Woźniakiem pod nr telefonu 530 768 575.Powrót do strony głównej
2015 © OSiR Dzierżoniów. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Create by jrs.net.pl