Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

POZNALIŚMY NAJLEPSZE ZESPOŁY PUCHARU POLSKI W BULE

Archiwa

W dniach 24 – 25 czerwca 2017 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się turnieje Pucharu Polski w bule.

 

W sobotę rozegrano zawody Pucharu Polski Tripletów. Do rywalizacji przystąpiły 44  drużyny m.in. z Jedliny Zdrój, Wrocławia, Katowic, Myślenic, Żywca, Łodzi, Warszawy, Białegostoku, Gdańska, Dębicy, Gorzowa Wielkopolskiego i Śremu. Po ponad dwunastogodzinnej walce zwycięstwo przypadło drużynie w składzie: Arletta Neuman (Śrem), Sergiusz Gądek (Jedlina-Zdrój) i Andrzej Śliż (Żywiec), która pokonała gospodarzy w składzie: Piotr Błasiak, Daniel Daros i Arkadiusz Wróbel. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna: Marcin Chmiel (Dębica), Walentyna Śliż (Żywiec) i Karol Drawc (Gdańsk).

 

Następnego dnia odbył się turniej Puchar Polski Mikstów. Na starcie niedzielnej rywalizacji stanęło 47 par, z których najlepsi okazali się Alicja Święch (Myślenice) i Kamil Ladaczek (Wrocław). Pokonali oni w finale zawodników z Gdańska: Roberta Szczepańskiego i Agatę Kulikowicz. Trzecie miejsce przypadło: Beacie Gołdzie (Katowice) i Ryszardowi Kowalskiemu (Dzierżoniów). Pieczę nad prawidłowym przebiegiem zawodów sprawował sędzia europejski – Maciej Ziółkowski.

 

Organizatorami imprezy byli KSP BROEN-KARO Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Dzierżoniowie, natomiast współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata
2015-2020.

Skip to content