Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

DSCF3416 Custom

Dnia 29.03 na hali im. Jerzego Klempela na terenie Dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: kadetki oraz juniorki.
W kategorii kadetek do Turnieju zgłosiło się 5 drużyn, które podzielone zostały na 2 grupy. W grupie nr 1 bezpośredni awans do finału wywalczyła drużyna Salos Nowa Ruda, gdzie zmierzyła się z teamem Iskra Kamieniec. Siatkarki z Nowej Rudy wspięły się na wyżyny swoich umiejętności pokonując swe przeciwniczki 2:0 (15:3; 15:8). Podium uzupełniły zawodniczki z zespołu Szkół z Pieszyc.

Czytaj więcej...

Halowa Liga Piłki Nożnej - kolejka 10

IMGP5660 Custom

Za nami ostatnia seria spotkań w Halowej Lidze Piłki Nożnej klas III. Mistrzem wśród trzecioklasistów została drużyna Sp 9a, która po 10 kolejkach zakończyła zmagania z perfekcyjnym bilansem kompletu zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowała się klasa SP 5c, która zgromadziła na swym koncie 21 punktów. W klasyfikacji strzelców zwyciężył Jakub Bejda, trafiając do bramki przeciwników łącznie 23 razy, co daje średnią 2,3 gola na spotkanie ! Wicekrólem z 16 bramkami na koncie został Alan Idzi, wyprzedzając trzeciego w klasyfikacji Dawida Świątka o jedną bramkę.

Czytaj więcej...

Zawody Pływackie Szkół Podstawowych

IMGP6183 Medium25 marca, na Basenie Krytym, odbyły się Zawody Pływackie Szkół Podstawowych z Dzierżoniowa. Była to świetna okazja dla dzieci do sprawdzenia się na tle rówieśników, a dla nauczycieli i trenerów możliwość sprawdzenia efektów swojej pracy, bo jak wiemy w Dzierżoniowie istnieją szkółki pływackie zrzeszające utalentowaną młodzież.
Każdy uczestnik z klasy I-III miał do przepłynięcia dystans 25 metrów, natomiast z klasy IV-VI 50 m, w dwóch stylach tj. grzbietowym i dowolnym. Zawody rozegrano w 12 kategoriach wśród dziewcząt i chłopców, a w imprezie wystartowało 170 uczestników.
Trzech najlepszych pływaków w każdej kategorii otrzymało nagrody rzeczowe w postaci plecaków, medali oraz dyplomów, które wręczał Burmistrz Andrzej Bolisęga. Przyznano również nagrody w klasyfikacji drużynowej klas I-III i IV-VI, w których najlepsze okazały się odpowiednio, Szkoła Podstawowa Nr 9 oraz Szkoła Podstawowa Nr 5.
Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a finansowana była ze środków Miasta Dzierżoniów, w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015 – 2020.

WYNIKI I-III

WYNIKI IV-VI

GALERIA

Halowa Liga Piłki Nożnej klas II i III

IMGP5661 Custom

Za nami ostatnia seria spotkań w Halowej Lidze Piłki Nożnej klas II. Mistrzem wśród drugoklasistów została drużyna Sp 5 dc, która po sześciu kolejkach zgromadziła na swym koncie 13 punktów, notując tylko jedną porażkę. Na drugim miejscu uplasowała się klasa SP 6a, z dorobkiem 11 punktów. W klasyfikacji strzelców zwyciężył gracz Alan Suchy, który strzelił 8 bramek, co daje średnią ponad jednego gola na spotkanie !
Wśród klas III, aktualnie rozgrywana jest 9 kolejka. Zdecydowanym liderem tabeli jest zespół Sp 9a, który w dziewięciu kolejkach zgromadził 27 punktów, wygrywając wszystkie dotychczasowe spotkania.

Czytaj więcej...

Polska - Czechy w Dzierżoniowie !

polska czechy u15 kobiet Custom

W najbliższy poniedziałek, 23 marca na stadionie Miejskim przy ulicy Wrocławskiej odbędzie się międzypaństwowy mecz pomiędzy reprezentacjami U-15 Polski oraz Czech.
- Przed pierwszym gwizdkiem wszyscy zaśpiewamy hymn Polski. Przy pomocy Polskiego Związku Piłki Nożnej stworzymy także flagę Polski. Chcę, aby sportowe wydarzenia organizowane w Dzierżoniowie były także okazją do uczenia najmłodszych, kim jest prawdziwy kibic i jak się zachowuje. To także okazja do lekcji patriotyzmu – zaprasza na wydarzenie burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.
Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej, wstęp wolny !

Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

siatkowka osir.malanow Custom

Dnia 29.03 na hali im. Jerzego Klempela na terenie dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Zawody rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: kadetki oraz juniorki. Młodsze uczestniczki rozpoczną zawody o godzinie 9:30. Kadetki włączą się do zmagań o godzinie 10:30.
Zapisy prowadzone będą przed turniejem od godziny 9:00 oraz u Pana Marka Misztala pod numerem telefonu 608 039 192

Czytaj więcej...

Młodzieżowa Kadra Polski w Dzierzoniowie

IMGP6173 Custom

Już dziś w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie swój obóz przygotowawczy rozpoczęła Młodzieżowa Kadra Polski Piłki Ręcznej Kobiet. Podopieczne trener Moniki Marzec podczas pobytu w Dzierżoniowie rozegrają 2 sparingi. W czwartek o 19:00 zmierzą się z klubem z najwyższej klasy rozgrywkowej - KPR Jelenia Góra. W sobotę skonfrontują się z teamem KPR Kobierzyce. Piłkarki ręczne zakończą swój pobyt w niedzielę. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów 'szczypiorniaka" do oglądania treningów oraz meczów. Wstęp wolny !

BRICK CUP 2015 - Wyniki

brick DDZ 313 Custom

W dniach 13-15 marca na hali Dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się kolejny turniej piłki ręcznej BRICK CUP 2015. W tegorocznej edycji na hali im. Jerzego Klempela rywalizowali juniorzy młodsi. Do Dzierżoniowa przyjechały jedne z najlepszych drużyn w Polsce w danej kategorii wiekowej, w tym: mistrz województwa Małopolskiego - Czwórka Libiąż, mistrz województwa Wielkopolskiego - Sparta Ostrów Wielkopolski czy również mistrz województwa Opolskiego - Gwardia Opole. Dzięki formule rozgrywania grupy finałowej (po 2 najlepsze zespoły z grupy A i B) poziom kluczowych spotkań był jeszcze wyższy.

Czytaj więcej...

BRICK CUP 2015

handball Custom

Już dziś na hali im. Jerzego Klempela przy ulicy Strumykowej 1 rozpocznie się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych „BRICK CUP 2015". W turnieju wezmą udział drużyny między innymi z Legnicy, Opola, Zielonej góry czy Ostrowa Wielkopolskiego. Nie zabraknie oczywiście chluby miasta Dzierżoniów, jaką jest drużyna miejscowej Żagwi. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania młodych zawodników, wstęp wolny !

Czytaj więcej...

Kurs Ratownika WOPR

pobrane Custom

Zarząd WOPR we współpracy z OSiR-em Dzierżoniów organizuje kurs na ratownika. Warunki przyjęcia na kurs:
1. Ukończony 17 rok życia
2. Dobry stan zdrowia (zaświadczenie lekarskie)
3. Dobra umiejętność pływania w minimum 3 różnorodnych stylach
Koszt Kursu wynosi 1200 zł. Zajęcia odbywać się będą co sobotę w godzinach przed południowych. Więcej informacji u instruktora ratownictwa pod numerem 664 738 961. Zgłoszenia przyjmowane są do 28.03

NewsletterLicznik odwiedzin

Dzisiaj:90
Wczoraj:123
Obecny tydzień:341
Obecny miesiąc:90
Wszystkich odwiedzin:110276

Reklama