Reprezentacja Polski w Dzierżoniowie !

Kadra Custom

W dniach 26.04 – 3.05 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie zamelduje się Reprezentacja Polski Juniorów w Piłce Ręcznej. Podopieczni trenera Dariusza Tomaszewskiego już pierwszego maja o godzinie 17:00 na hali im. Jerzego Klempela zmierzą się z reprezentacją Austrii. Dzień później szczypiorniści udadzą się do Ząbkowic, gdzie rozegrają mecz rewanżowy. Zapraszamy wszystkich do kibicowania oraz wspierania młodych reprezentantów Polski. Wstęp wolny !

Filmowe wspomnienia z Kryterium 2015

Crossduathlon odwołany !

logo osir

Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, iż impreza planowana na 25 kwietnia - Mistrzostwa Dolnego Śląska w Crossduathlonie 2015 została ODWOŁANA z przyczyn niezależnych od organizatora.

Szkółka Tenisa Ziemnego

tenis ziemny Custom

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz Dzierżoniowskie Towarzystwo Tenisa Ziemnego
zapraszają dzieci i młodzież na naukę gry w tenisa ziemnego w okresie Maj - Sierpień 2015
Szkolenia odbędą się w dwóch cyklach:
Maj – Czerwiec
Lipiec - Sierpień
Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami tel. 74 645 05 41 wew. 327 lub 609 866 442
Lub bezpośrednio na kortach OSiR Dzierżoniów.
!!! Ilość miejsc ograniczona !!!

Olimpiada Sportowa Przedszkoli

IMGP6859 Custom

14 kwietnia na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyła się XXI Olimpiada Sportowa Przedszkoli. W Olimpiadzie brało udział 7 przedszkoli z Dzierżoniowa oraz gościnnie przedszkole z Niemczy, w sumie 64 dzieci. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców, którym okazało się Przedszkole nr. 5 z Dzierżoniowa. Na drugim miejscu rywalizację zakończyło ex aequo Przedszkole nr 1 wraz z Przedszkolem nr 3, zaś na najniższym stopniu podium uplasowało się Przedszkole nr. 2 z Dzierżoniowa. Młodzi Olimpijczycy wykazali olbrzymią determinację i wolę walki, co przełożyło się na wysoki poziom zawodów. Najbardziej jednak cieszy fakt, iż impreza odbyła się w duchu czystej sportowej rywalizacji.

Czytaj więcej...

10 Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „DZIERŻONIÓW 2015

       

IMGP6665 Large11 kwietnia 2015 r. w Dzierżoniowie,  odbyło się 10 Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „DZIERŻONIÓW 2015”. Impreza ta, co już jest tradycją, zainaugurowała sezon kolarski w naszym kraju, a dodatkowo utrzymała rangę I Eliminacji Mistrzostw Polski Kryterium. Trasa podobnie jak w roku ubiegłym biegła ulicami Świdnicka (start/meta), Pocztowa,  Krasickiego, Nowowiejska oraz Kościuszki.

W tym roku aura zdecydowanie sprzyjała sportowej rywalizacji na szosie, co zaowocowało nowym rekordem frekwencji – na starcie stanęło łącznie 587 zawodników, wśród nich najlepsze grupy z Polski m.in. CCC Sprandi Polkowice, BDC Marcpol Team, TKK Pacyfic Toruń. Nie zabrakło również kolarzy z poza naszego kraju, m.in. z Czech, Litwy czy Słowacji.

Czytaj więcej...

Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

DSCF3416 Custom

Dnia 29.03 na hali im. Jerzego Klempela na terenie Dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: kadetki oraz juniorki.
W kategorii kadetek do Turnieju zgłosiło się 5 drużyn, które podzielone zostały na 2 grupy. W grupie nr 1 bezpośredni awans do finału wywalczyła drużyna Salos Nowa Ruda, gdzie zmierzyła się z teamem Iskra Kamieniec. Siatkarki z Nowej Rudy wspięły się na wyżyny swoich umiejętności pokonując swe przeciwniczki 2:0 (15:3; 15:8). Podium uzupełniły zawodniczki z zespołu Szkół z Pieszyc.

Czytaj więcej...

Halowa Liga Piłki Nożnej - kolejka 10

IMGP5660 Custom

Za nami ostatnia seria spotkań w Halowej Lidze Piłki Nożnej klas III. Mistrzem wśród trzecioklasistów została drużyna Sp 9a, która po 10 kolejkach zakończyła zmagania z perfekcyjnym bilansem kompletu zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowała się klasa SP 5c, która zgromadziła na swym koncie 21 punktów. W klasyfikacji strzelców zwyciężył Jakub Bejda, trafiając do bramki przeciwników łącznie 23 razy, co daje średnią 2,3 gola na spotkanie ! Wicekrólem z 16 bramkami na koncie został Alan Idzi, wyprzedzając trzeciego w klasyfikacji Dawida Świątka o jedną bramkę.

Czytaj więcej...

Zawody Pływackie Szkół Podstawowych

IMGP6183 Medium25 marca, na Basenie Krytym, odbyły się Zawody Pływackie Szkół Podstawowych z Dzierżoniowa. Była to świetna okazja dla dzieci do sprawdzenia się na tle rówieśników, a dla nauczycieli i trenerów możliwość sprawdzenia efektów swojej pracy, bo jak wiemy w Dzierżoniowie istnieją szkółki pływackie zrzeszające utalentowaną młodzież.
Każdy uczestnik z klasy I-III miał do przepłynięcia dystans 25 metrów, natomiast z klasy IV-VI 50 m, w dwóch stylach tj. grzbietowym i dowolnym. Zawody rozegrano w 12 kategoriach wśród dziewcząt i chłopców, a w imprezie wystartowało 170 uczestników.
Trzech najlepszych pływaków w każdej kategorii otrzymało nagrody rzeczowe w postaci plecaków, medali oraz dyplomów, które wręczał Burmistrz Andrzej Bolisęga. Przyznano również nagrody w klasyfikacji drużynowej klas I-III i IV-VI, w których najlepsze okazały się odpowiednio, Szkoła Podstawowa Nr 9 oraz Szkoła Podstawowa Nr 5.
Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a finansowana była ze środków Miasta Dzierżoniów, w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015 – 2020.

WYNIKI I-III

WYNIKI IV-VI

GALERIA

Amatorska Liga Piłki Nożnej

IMGP5553 CustomWczorajszego wieczora kibice zgromadzeni na hali im. Jerzego Klempela obejrzeli V kolejkę Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, której sponsorem głównym jest firma Horożaniecki. Na pozycji lidera pozostała drużyna Słupickiej Delty, która doznała druzgocącej porażki w spotkaniu „na szczycie". Team ze Słupic uległ wiceliderowi z Piławy Dolnej 0:8. Był to prawdziwy pogrom, którego nie spodziewali się nie tylko zawodnicy, ale także kibice zgromadzeni na trybunach. Pierwsze zwycięstwo w lidze odniosła drużyna Icomp.pl, która pokonała zespół Sami Swoi 6:2. W klasyfikacji strzelców nastąpiły spore roszady, które doprowadziły do sytuacji w której 3 zawodników ma na swym koncie 8 bramek.

Czytaj więcej...

NewsletterLicznik odwiedzin

Dzisiaj:102
Wczoraj:110
Obecny tydzień:102
Obecny miesiąc:3098
Wszystkich odwiedzin:113284

Reklama