Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Archiwa

28 lutego 2016 roku w Dzierżoniowie odbył się Bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Organizowana w kilkuset miastach w Polsce impreza już po raz drugi zawitała do naszego miasta. Jej celem było uczczenie pamięci o polskich żołnierzach, którzy oddawali swoje życie w obronie ideałów Rzeczpospolitej oraz walki z komunistyczną władzą.

Zapisy do biegu rozpoczęły się tuż po godzinie 10:00 i pomimo niskiej temperatury, z minuty na minutę w biurze zawodów pojawiało się coraz więcej chętnych, chcących upamiętnić Żołnierzy Wyklętych poprzez uczestniczenie w biegu. Po zapisaniu uczestnicy otrzymywali pamiątkowe koszulki oraz upominki. W momencie zamknięcia list startowych okazało się, że na starcie zameldowało się 377 osób, co jest wynikiem lepszym aż o 120 osób w porównaniu z pierwszą edycją.

Trasa o długości ok. 1963 m wiodła ulicami: Rynek, Klasztorna, Garncarska, Przedmieście, Krasickiego, Miernicza, Pocztowa, Krasickiego, Prochowa, Kościelna, Rynek. Organizowany bieg nie miał sportowej rywalizacji. Tym bardziej cieszy tak duża frekwencja i fakt, że tak wielu mieszkańców naszego miasta wybrało taką formę upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. Warto ponadto zwrócić uwagę na liczny udział całych rodzin z dziećmi, a także osób młodych.

Organizatorami imprezy byli:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie

Fundacja Wolność i Demokracja

GRH 58 Pułku Piechoty (4 PSW)

Związek Strzelecki Rzeczypospolitej

Impreza finansowana była ze środków Miasta Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

Bieg (15) (Large) Bieg (14) (Large) Bieg (13) (Large) Bieg (12) (Large) Bieg (11) (Large) Bieg (10) (Large) Bieg (9) (Large) Bieg (8) (Large) Bieg (7) (Large) Bieg (6) (Large) Bieg (5) (Large) Bieg (4) (Large) Bieg (3) (Large) Bieg (2) (Large) Bieg (1) (Large)

Skip to content