Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

WYCISKANIE SZTANGI W DZIERŻONIOWIE 2017 – WYNIKI

Archiwa

W sobotę 20 maja w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się połączone imprezy Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz XIII Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn i Kobiet. Zawody miały na celu uczczenie pamięci Wojciecha Jastrzębia – podoficera Służby Więziennej, wieloletniego funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Świdnicy.

 

Na pomoście stanęło łącznie 90 zawodników oraz zawodniczek, którzy przyjechali do Dzierżoniowa z różnych części naszego kraju m.in. z Giżycka, Katowic, Kielc, Koszalina, Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Gdańska czy Nowego Targu.

 

W Pucharze Polski Służb Mundurowych rywalizowano w 7 kategoriach wagowych (do 75 kg, do 82,5 kg, do 90 kg, do 100 kg, do 110 kg, do 125 kg oraz powyżej 125 kg ) oraz 3 OPEN (Kobiety, Senior, Weteran). Ponadto zawodnicy zdobywali także punkty do klasyfikacji drużynowej. W XIII Otwartych Mistrzostwach Dzierżoniowa konkurowano w 8 kategoriach wagowych (do 67,5 kg, do 75 kg, do 82,5 kg, do 90 kg, do 100 kg, do 110 kg, do 125 kg oraz powyżej 125 kg) oraz 5 OPEN (Kobiety, Młodzik, Junior, Senior, Weteran). W kategoriach OPEN o zwycięstwie decydowały punkty liczone według formuły Wilks’a.

   

O godzinie 8:00 rozpoczęło się ważenie zawodników, zaś po jego zakończeniu odbyło się oficjalne rozpoczęcie zawodów. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły panie w kategorii OPEN. Następnie wraz z kolejnymi kategoriami wagowymi rosły ciężary podnoszone przez zawodników. Kibice, którzy przybyli obserwować zmagania uczestników, wielokrotnie mogli obserwować ich walkę ze sztangą o ciężarze przekraczającym 200 kg. Największym ciężarem podniesionym podczas sobotniej rywalizacji było 240 kg.

 

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w poszczególnych kategoriach otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci odżywek i suplementów diety ufundowane przez Miasto Dzierżoniów, Areszt Śledczy w Świdnicy oraz Profesjonalne Centrum Sprzedaży Odżywek w Dzierżoniowie, a także puchary i dyplomy. Dodatkowo w Pucharze Polski Służb Mundurowych zawodnicy z miejsc I-II w kategoriach wagowych oraz zwycięzcy kategorii OPEN Senior i OPEN Weteran otrzymali nagrody finansowe. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, która w nagrodę otrzymała bon o wartości 500 zł do wykorzystania w sklepie internetowym firmy Sortmund, a także pamiątkowy puchar i dyplom.

 

Szczegółowe wyniki znajdują się poniżej.

 

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie i Areszt Śledczy w Świdnicy, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata
2015-2020,
Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej we Wrocławiu oraz Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

 

PUCHAR POLSKI – WYNIKI

MISTRZOSTWA DDZ – WYNIKI

ZDJĘCIA

 

Skip to content