Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

X SEMINARIUM KARATE KYOKUSHIN – PODSUMOWANIE

Archiwa

W dniach 30 września – 1 października odbyło się  X Seminarium Karate Kyokushin. Z tej okazji sensei Marcin Staściuk wraz z shihan Jackiem Czerńcem zrobili wszystko, aby było one wyjątkowe i takie było za sprawą sensei Yuta Sawamura z Japonii. Tegoroczny gość jest utytułowanym zawodnikiem, który posiada w swym dorobku wicemistrzostwo świata w kategorii – 80 kg, mistrzostwo Japonii w kategorii – 70 kg oraz w kategorii – 80 kg, a także tytuł najlepszego technika X Mistrzostw Świata Open. Aktualnie jest instruktorem w kwaterze głównej International Karate Organization w Honbu Dojo, które mieści się w Tokio.

W zgrupowaniu wzięło udział ponad stu karateków z Częstochowy, Grudziądza, Jarocina, Kalisza, Legnicy, Lublina, Nysy, Olecka, Ostrowi Mazowieckiej, Poznania, Świdnicy, Wrocławia oraz gospodarze – zawodnicy Dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin.

Sensei Yuta w czasie pobytu w Dzierżoniowie miał przyjemność zwiedzić okoliczne zabytki. W piątek w godzinach porannych sensei Yuta Sawamura, shihan Jacek Czerniec, sekretarz Europejskiej Organizacji Kyokushin oraz członkowie zarządu Dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, sensei Marcin i Tomasz Staściuk na zaproszenie Burmistrza Dariusza Kucharskiego spotkali się w ratuszu. Celem spotkania było przedstawienie gościowi z Japonii zasad współpracy pomiędzy Urzędem Miasta a klubem z Dzierżoniowa. W spotkaniu brali udział również Zastępca Burmistrza – Pan Andrzej Bolisęga, oraz Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej UM – Pani Marzenna Lasota-Darowska.

W pierwszej części seminarium sensei Yuta spotkał się z najmłodszymi adeptami sztuki karate w Dojo Dzierżoniów, gdzie przedstawił podstawy, które praktykował twórca stylu Kyokushin sosai Masutatsu Oyama.

Drugiego dnia sensei Yuta skupił się na nowych przepisach, przekazując uczestnikom wiedzę dotyczącą technik, które można stosować podczas startu w zawodach. Uczestnicy seminarium doskonalili podcięcia, odepchnięcia, pady i „zanshin” (wykończenie techniki). Japoński mistrz szczególną uwagę kładł na „timing” od którego zależało powodzenie wykonywanej akcji. Przedstawione techniki, które można stosować wg nowych przepisów, będą teraz trenowane przez zawodników klubu z Dzierżoniowa w najbliższych miesiącach. Wizyta sensei Yuta wprowadziła ducha japońskiego karate, który pobudził zmysły do jeszcze cięższej pracy w najbliższym czasie.

W przerwie pomiędzy treningami odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów, którego dokonali: Pani Małgorzata Czech-Krupska – przedstawicielka Banku Spółdzielczego oraz sensei Yuta Sawamura.

Zarząd DKSKK składa serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta Dzierżoniów, Starostwu Powiatowemu, OSiR-owi Dzierżoniów, Spółdzielni Mieszkaniowej, a także sponsorom: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Frankonia Poland, DRG AgroGroup, Skład Opału Państwa Łyżwa, KamDiam, olejetaniej.pl, gospodarstwo rolne Kuchary 11. Podziękowania należą się również pani Alicji Kaczorek, która była tłumaczem, senpai Ryszardowi Królikowskiemu, który pełnił rolę fotografa, Ewie i Klaudii Staściuk za przygotowanie posiłków dla gości.

Impreza współfinansowana była ze środków Miasta Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

1 2 3 4 5 6 8 9 11 22 23 33 44 55 66 77

 

Skip to content