Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

BSK TECH 8 Rajd Wikinga

Archiwa

Burmistrz Miasta Dzierżoniów oraz OSiR Dzierżoniów zapraszają na zbliżający się wielkimi krokami BSK TECH 8 Rajd Wikinga !

🏎 Krótka zapowiedź od głównego organizatora tego wydarzenia:

🏎 Prawie siedemdziesiąt kilometrów odcinków specjalnych, wieczorny prolog w centrum Dzierżoniowa, kultowe odcinki specjalne i rekordowa frekwencja 120 załóg na liście zgłoszeń! Tak właśnie zapowiada się BSK TECH 8 Rajd Wikinga, który odbędzie się w weekend 25 i 26 listopada 2023 r.

🏎Bazą rajdu ponownie będzie Dzierżoniów, gdzie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zlokalizowane będzie biuro rajdu oraz park serwisowy. – To doskonałe miejsce, aby przyjść i obejrzeć rajdówki z bliska. Prawdziwym show będzie wieczorny prolog w centrum miasta, gdzie zawsze zbiera się mnóstwo kibiców rajdowych – przyznaje Szymon Mazur, dyrektor zawodów. – Dziękuję jednocześnie władzom Dzierżoniowa i Gminy Dzierżoniów za zaufanie i współpracę przy organizacji rajdu.

🏎 Na liście zgłoszeń widnieje wielu bardzo dobrych zawodników z całej Polski. Spora obsada zapowiada się również z Czech. W sumie ponad 120 załóg, z czego większość w najmocniejszych klasach.

🏎 Trasa tegorocznego rajdu będzie bardzo wymagająca. W dodatku rajd obywa się pod koniec listopada, a to oznacza szybko zapadający zmrok. Zawodnicy pojadą po kultowym oesie w Jodłowniku, piekielnie szybkiej Różanej i ponad ośmiokilometrowy oesie Dobrocin. – Uzupełnieniem zmagań będzie oczywiście prolog w centrum Dzierżoniowa, który jest najbardziej widowiskową częścią tego rajdu – przyznaje Szymon Mazur. – Czas przejazdu tej próby nie jest wliczany do klasyfikacji całego rajdu, ale jego dwukrotny przejazd jest obowiązkowy. Zawodnicy będą walczyć o Puchar Andrzeja Dobosza za najefektowniejszy przejazd wysepek przy DOKu. Start do próby sportowej zlokalizowany zostanie przy rondzie koło Synagogi, a meta tuż przed wjazdem ulicą Klasztorną do rynku. Dodatkowo przy krętym fragmencie w okolicach Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przygotowane zostaną punkty widokowe dla kibiców, a spiker na bieżąco będzie komentował wydarzenia z trasy.

🏎 Zwycięzcę rajdu poznamy w niedzielę wieczorem.

🏎 Zapowiedź rajdu: https://www.facebook.com/bgmsportpl/videos/1137833173855121

🏎 Mapa rajdu: https://www.google.com/maps/d/u/2/edit…

🏎 HARMONOGRAM RAJDU znajdziecie na naszej stronie na FB .

🏎 Impreza współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Skip to content