Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

TRAKT 2021 za nami

Archiwa

W niedzielę 5 września 2021 roku, po rocznej przerwie, po raz kolejny odbył się w naszym mieście Terenowy Rajd Amatorów Kolarstwa i Turystyki TRAKT 2021. W imprezie wzięło udział blisko 750 osób

Uczestnicy mieli do wyboru 3 trasy piesze (Szlakiem Dzierżoniowskich Zabytków, Nordic Walking, Sowiogórska) oraz 8 tras rowerowych (Rodzinna, Pałacowa, Sielska, Krzyżowa, Ślężańska, Sowiogórska, Arboretum Wojsławice, Trzech Przełęczy Sowiogórskich). Wszystkie trasy miały swój początek na dzierżoniowskim Rynku.

Podczas zapisów uczestnicy otrzymywali pamiątkowe koszulki, przypinki, słodki poczęstunek na drogę, bon żywnościowy do zrealizowania na mecie, a także brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Najwięcej osób uczestniczyło w Trasie „Rodzinnej” (176 osób). Dużą popularnością cieszyły się także Trasa „Pałacowa” (149 osób) oraz Trasa „Szlakiem Zabytków Dzierżoniowskich” (112 osób).

Po pokonaniu wybranej trasy uczestnicy spotkali się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, gdzie na każdego czekał ciepły posiłek.

Liczba uczestników na poszczególnych trasach TRAKT-u:


Trasa Rowerowa „Rodzinna” – 176 osób
Trasa Rowerowa „Pałacowa” – 149 osób
Trasa Rowerowa „Sielska” – 85 osób
Trasa Rowerowa „Krzyżowa” – 62 osoby
Trasa Rowerowa „Ślężańska” – 20 osób
Trasa Rowerowa „Arboretum Wojsławice” – 17 osób
Trasa Rowerowa „Sowiogórska” – 13 osób
Trasa Rowerowa „Trzech Przełęczy Sowiogórskich” – 21 osób
Trasa Piesza „Szlakiem Zabytków Dzierżoniowskich” – 112 osób
Trasa Piesza „Nordic Walking” – 37 osób
Trasa Piesza „Sowiogórska” – 55 osób

Organizatorami imprezy byli Miasto Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a finansowana ona była ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Skip to content