Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

XVIII Memoriał Sławomira Harafa

Archiwa

W dniach 29-30 stycznia 2022 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się XVIII Memoriał Sławomira Harafa. Do rywalizacji o zwycięstwo w turnieju przystąpiło 16 zespołów z rocznika 2010, łącznie blisko 150 dzieci.

W sobotę drużyny mierzyły się ze sobą w ramach rozgrywek grupowych. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansowały po 2 najlepsze zespoły. Tradycyjnie ważnym punktem sobotniego programu było ślubowanie piłkarskie, do którego przystąpili młodzi piłkarze UKS Lechii Dzierżoniów. Podczas ceremonii otwarcia odbył się również występ dzieci
ze Stowarzyszenia Arte-Fit oraz licytacje na rzecz 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadzone przez Dzierżoniowski Sztab WOŚP. Po części oficjalnej rozegrano natomiast Mecz Przyjaciół Sławomira Harafa.

Drugiego dnia zespoły rywalizowały w fazie pucharowej o poszczególne pozycje w turnieju.
W godzinach dopołudniowych swoje mecze rozegrały drużyny walczące o miejsca 9-16. Natomiast popołudniu przystąpiono do rywalizacji o końcowe zwycięstwo.

Kwestia zwycięstwa w XVIII Memoriale Sławomira Harafa rozstrzygnęła się pomiędzy dwoma zespołami Śląska Wrocław. Ostatecznie po mocno wyrównanym spotkaniu lepszy okazał się Śląsk I Wrocław, który pokonał Śląsk II Wrocław wynikiem 6:3. W spotkaniu o 3 miejsce FC Academy II Wrocławwygrała 2:1 z Polonia/Stal Świdnica.

Najlepsze zespoły otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 1900 zł oraz pamiątkowe medale i puchary sfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów.

Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodzono także najlepszych zawodników turnieju. Królem strzelców został autor 14 bramek – Szymon Gelczuk (Śląsk I Wrocław). Najlepszym bramkarzem Memoriału został wybrany Bartek Migas (MKS Polonia Stal Świdnica). Obaj zawodnicy w nagrodę otrzymali nagrody rzeczowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju został z kolei Patryk Haras z FC Akademy II Wrocław, który otrzymał nagrodę finansową oraz rzeczową ufundowane przez rodzinę Sławomira Harafa.

Klasyfikacja końcowa Memoriału:

 1. Śląsk I Wrocław
 2. Śląsk II Wrocław
 3. FC Academy II Wrocław
 4. Polonia Stal Świdnica
 5. UKS Lechia II Dzierżoniów
 6. Pogoń I Pieszyce
 7. UKS Lechia III Dzierżoniów
 8. KS Górnik Nowe Miasto
 9. FC Academy I Wrocław
 10. Strzelinianka Strzelin
 11. Kamiennogórska AP
 12. Piast Nowa Ruda
 13. Pogoń II Pieszyce
 14. UKS Lechia I Dzierżoniów
 15. Karkonosze Jelenia Góra
 16. Victoria Wysogotowo

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Skip to content