facebook
twitter
YouTube
BIP
epuap
Kamera

  •   

DZIERŻONIOWIANIE PO RAZ CZWARTY POBIEGLI KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH


W niedzielę 4 marca 2018 roku w Dzierżoniowie odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizowana w kilkuset miastach w Polsce impreza już po raz czwarty została zorganizowana w naszym mieście. Bieg miał charakter rekreacyjny, a jego głównym celem było uczczenie pamięci o polskich żołnierzach, którzy oddawali swoje życie w obronie ideałów Rzeczpospolitej oraz walki z komunistyczną władzą.

 

Równo o godzinie 12:00 uczestnicy Biegu wyruszyli na trasę o długości 1963 metrów, która wiodła ulicami: Rynek, Klasztorna, Garncarska, Przedmieście, Krasickiego do Ronda przy Synagodze, plantami wzdłuż murów obronnych, przecinając ulice: Kościelną, Ząbkowicką, Miodową, a dalej ulicą Bohaterów Getta i powrót na Rynek.

 

Po zamknięciu list startowych okazało się, że do udziału w Biegu zapisało się 111 osób. Wszyscy zapisani uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki. Natomiast po przekroczeniu mety każdej osobie wręczono okolicznościowy medal.

 

Organizatorami imprezy byli:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie

Miasto Dzierżoniów

Fundacja Wolność i Demokracja

GRH 58 Pułku Piechoty (4 PSW)

Związek Strzelecki Rzeczypospolitej

 

Impreza finansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

 Powrót do strony głównej
2015 © OSiR Dzierżoniów. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Create by jrs.net.pl