facebook
twitter
YouTube
BIP
epuap
Kamera

  •   

IX DZIERŻONIOWSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI ZA NAMI


W poniedziałek 11 listopada 2019 roku na dzierżoniowskim Rynku i jego okolicach odbył się IX Dzierżoniowski Bieg Niepodległości. Bieg miał charakter rekreacyjny, a jego celem było przede wszystkim upamiętnienie i uczczenie rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

 

Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości ok. 2200 metrów, wiodącą ulicami: Rynek, Świdnicka, Pocztowa, Sienkiewicza, chodnikiem wzdłuż ul. Kopernika, Kościelna, Prochowa, plantami wzdłuż murów obronnych, przecinając ulice: Kościelną, Ząbkowicką, Miodową, następnie biegnie ulicą Bohaterów Getta, Rynek.

 

Łącznie do udziału w tegorocznej edycji Dzierżoniowskiego Biegu Niepodległości zgłosiło się 501 uczestników, którzy równo o godzinie 12:30 wyruszyli na przygotowaną przez organizatorów trasę.

 

Pierwsze 400 osób zapisanych do biegu otrzymało pamiątkową koszulkę, natomiast po przebiegnięciu trasy na każdego czekał gorący napój oraz posiłek. Dodatkowo każdy uczestnik brał udział w losowaniu nagród rzeczowych.

 

Organizatorami imprezy byli Miasto Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a finansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

 Powrót do strony głównej
2015 © OSiR Dzierżoniów. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Create by jrs.net.pl