Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO MARCONI CUP – PODSUMOWANIE

Archiwa

W dniach 30-31 maja 2020 roku na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się Turniej Tenisa Ziemnego MARCONI CUP. W sobotę przeprowadzono rywalizację wśród mikstów, natomiast w niedzielę zmierzyły się pary deblowe.

W turnieju mikstów uczestniczyło 9 par, które podzielono na 3 grupy. Zwycięzcy grup oraz najlepsza para z drugiego miejsca awansowali do półfinałów. Ostatecznie w meczu o pierwsze miejsce Emilia Kiełbasa i Tomasz Gałek pokonali Ilonę Sudoł i Adriana Sudoł wynikiem 6:0, 6:2. Trzecie miejsce w turnieju zajęli Małgorzata Morańda i Adam Stawowczyk, którzy wygrali z Sylwią Malinowską i Danielem Kolinko 6:3, 6:2.

W grze deblowej wzięło udział 5 par, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. W ten sposób wyłoniono triumfatorów turnieju, którymi zostali Marian Sudoł i Dariusz Sudoł. Drugie miejsce zajęli Andrzej Świerszczewicz i Łukasz Kucharek. Natomiast na najniższym stopniu podium uplasowali się Wojciech Siwik i Krzysztof Zacharz.

Najlepsze pary otrzymały nagrody finansowe oraz pamiątkowe puchary ufundowane przez sponsora turnieju czyli firmę MARCONI.

Organizatorami turnieju byli Dzierżoniowskie Towarzystwo Tenisa Ziemnego oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.