Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

DZIERŻONIOWIANIE PO RAZ PIĄTY POBIEGLI WILCZYM TROPEM

Archiwa

W niedzielę 3 marca 2019 roku w Dzierżoniowie odbył się „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Organizowana w kilkuset miastach w Polsce impreza już po raz piąty została zorganizowana w naszym mieście. Bieg miał charakter rekreacyjny, a jego głównym celem było uczczenie pamięci o polskich żołnierzach, którzy oddawali swoje życie w obronie ideałów Rzeczpospolitej oraz walki z komunistyczną władzą.

Równo o godzinie 12:00 uczestnicy Biegu wyruszyli na trasę o długości 1963 metrów, która wiodła ulicami: Rynek, Klasztorna, Garncarska, Przedmieście, Krasickiego do Ronda przy Synagodze, plantami wzdłuż murów obronnych, przecinając ulice: Kościelną, Ząbkowicką, Miodową, a dalej ulicą Bohaterów Getta i powrót na Rynek. Po zamknięciu list startowych okazało się, że do udziału w Biegu zapisało się 221 osób,
Dla pierwszych 120 zapisanych osób przewidziano pakiety startowe zawierające m.in. pamiątkową koszulkę, opaskę odblaskową, plakat, broszury i ulotki. Natomiast pierwszym 120 osobom na mecie wręczono okolicznościowe medale. Po skończonym biegu na każdego uczestnika czekała smażona kiełbasa oraz gorąca herbata.

Organizatorami imprezy byli:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie

Miasto Dzierżoniów

Fundacja Wolność i Demokracja

GRH 58 Pułku Piechoty (4 PSW)

Związek Strzelecki Rzeczypospolitej

Impreza finansowana była ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

Skip to content