Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

Festiwal Piłkarski dla dziewczyn w Dzierżoniowie #DruzynaDziewczyn

Archiwa

W piątek 31 maja 2024 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie  murawę przejęły dziewczęta! Z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej we współpracy z Dolnośląskim ZPN w Dzierżoniowie odbył się festiwal „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku”, którego celem była popularyzacja footballu kobiecego.

Piknik odbył się na nowoczesnym balonie pneumatycznym na terenie OSiR-u.   Początkowo organizatorzy planowali przeprowadzić imprezę na świeżym powietrzu, lecz dynamiczne warunki pogodowe zweryfikowały plany. Cały festiwal przeniósł się pod balon, gdzie tętnił sportowy duch przez kilka godzin. Przygotowanych zostało wiele darmowych atrakcji m.in.:

– mecz dziewcząt U10,

– mecz pokazowy,

– konkurencje piłkarskie z nagrodami,

– Quiz Piłkarski,

– dmuchańce,

– malowanie twarzy,

– pokaz freestyle w wykonaniu Pawła Skóry,

– wspólna zumba  z Panem Rybą,

– food truck.

Na festiwalu zjawiło się wiele młodych dziewcząt, które z zaangażowaniem brały udział w konkurencjach. Gry i zabawy z piłką były idealną okazją do sprawdzenia swoich sił i umiejętności piłkarskich. Dla wielu był to pierwszy kontakt z futbolem. Każda uczestniczka otrzymała „kartę piłkarską”, na której kolekcjonowała naklejki za poszczególne zadania. Po zebraniu wszystkich czekały na uczestniczki piłkarskie nagrody – piłki, bidony, worki oraz inne festiwalowe gadżety. Uczestniczki oprócz zmierzenia się w konkurencjach fizycznych, mogły sprawdzić swoją wiedzę w „Quizie Piłkarskim” ze znajomości wiedzy.

Województwo dolnośląskie, a dokładniej Miasto Dzierżoniów było trzecim punktem (po Poznaniu i Gdańsku) na festiwalowej mapie #DrużynyDziewczyn. Mamy nadzieję, że dzięki piknikom sportowym odkryjemy kolejne talenty futbolu kobiecego na miarę Ewy Pajor, Martyny Wiankowskiej, czy Małgorzaty Grec.

Kampania „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” już od zeszłego roku zmienia stereotypowe postrzeganie roli dziewcząt w sporcie. W ramach kampanii powstał specjalny spot oraz wystartowała strona internetowa www.druzynadziewczyn.pl, na której dostępne są porady, wyszukiwarka klubów dla dziewcząt czy kontakty do osób odpowiedzialnych za piłkę nożną kobiet w każdym województwie. Kolejnym ważnym etapem kampanii są właśnie festiwale piłkarskie dla dziewczyn w całej Polsce.

Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Piłki Nożnej, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, Departament Piłki Kobiecej, Miasto Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. Kwestiami promocyjnymi zajął się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

Materiał wideo z Festiwalu w Dzierżoniowie:

Więcej informacji o akcji:

https://www.laczynaspilka.pl/druzynadziewczyn/o-kampanii

Skip to content