Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

PUCHAR BURMISTRZA DZIERŻONIOWA POJECHAŁ DO JELENIEJ GÓRY

Archiwa

W ubiegłą sobotę 9 czerwca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie gościł uczestników Turnieju o Puchar Burmistrza Dzierżoniowa w petanque. Do rywalizacji przystąpiło 21 tripletów z Jedliny Zdroju, Wrocławia, Nysy, Żar, Liskowa, Leszna, Śremu, Wałbrzycha, Jeleniej Góry oraz Dzierżoniowa. Ostatecznie po dziesięciogodzinnej walce o końcowy triumf w turnieju najlepsza okazała się ekipa z Jeleniej Góry.

 

Warto wspomnieć, że pierwszy raz dzierżoniowscy bularze zorganizowali turniej jako „właściciele” drewnianego domku, który od ponad tygodnia stoi na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Domek będzie służył jako umowna siedziba klubu Broen – Karo Dzierżoniów, biuro zawodów oraz miejsce, w którym bularze będą przechowywać sprzęt potrzebny do organizacji turniejów.

 

Wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił z bulami zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 17-19. Nie trzeba mieć swoich kul.

 

Organizatorami imprezy byli Klub Sportowy Petanque Broen – Karo Dzierżoniów, Miasto Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżonowie, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

 

Skip to content