Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

TRAKT 2019 – PODSUMOWANIE

Archiwa

W niedzielę 5 maja 2019 roku odbył się Terenowy Rajd Amatorów Kolarstwa i Turystyki TRAKT 2019. Już przed godziną 8:00 na dzierżoniowskim rynku zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy, aby zapisać się na jedną z wybranych tras. Po przeliczeniu wszystkich list startowych okazało się, że mimo niekorzystnej pogody, do udziału w imprezie zapisało się 1316 osób.

TRAKT, jako idealna propozycja dla osób lubiących poznawać w aktywny sposób okoliczne tereny, tradycyjnie już przyciągnął przedstawicieli różnych środowisk: członków Polskiego Związku Niewidomych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także naszych sąsiadów z Czech.

Nowością w tym roku było to, że trasy prowadziły do konkretnych atrakcji turystycznych, a także adekwatne do tego ich nazwy. I tak osoby, które wzięły udział w wydarzeniu miały do wyboru 3 trasy piesze (Szlakiem Dzierżoniowskich Zabytków, Nordic Walking, Sowiogórska) oraz 8 tras rowerowych (Rodzinna, Pałacowa, Sielska, Krzyżowa, Ślężańska, Sowiogórska, Arboretum Wojsławice, Trzech Przełęczy Sowiogórskich). Wszystkie trasy swój początek miały na dzierżoniowskim rynku.

Podczas zapisów uczestnicy otrzymywali pamiątkowe koszulki, przypinki, słodki poczęstunek na drogę, bon żywnościowy do zrealizowania na mecie a także brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Nagrodą główną w losowaniu był rower turystyczny ufundowany przez sklep sportowy K2 w Dzierżoniowie.

Najwięcej osób uczestniczyło w Trasie „Rodzinnej(293 osoby). Dużą popularnością cieszyły się także Trasa „Pałacowa” (285 osób) oraz Trasa „Szlakiem Zabytków Dzierżoniowskich” (285 osób).

Po pokonaniu wybranej trasy uczestnicy spotkali się na terenie Targowiska Miejskiego w Dzierżoniowie, gdzie na każdego czekał ciepły posiłek.

Liczba uczestników na poszczególnych trasach TRAKT-u:

Trasa Rowerowa „Rodzinna” – 293 osoby

Trasa Rowerowa „Pałacowa” – 285 osób

Trasa Rowerowa „Sielska” – 157 osób

Trasa Rowerowa „Krzyżowa” – 66 osób

Trasa Rowerowa „Ślężańska” – 66 osób

Trasa Rowerowa „Arboretum Wojsławice” – 27 osób

Trasa Rowerowa „Sowiogórska” – 4 osoby

Trasa Rowerowa „Trzech Przełęczy Sowiogórskich” – 17 osób

Trasa Piesza „Szlakiem Zabytków Dzierżoniowskich” – 285 osób

Trasa Piesza „Nordic Walking” – 52 osoby

Trasa Piesza „Sowiogórska” – 64 osoby

Organizatorami imprezy byli Miasto Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a finansowana ona była ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

Skip to content