Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH – PODSUMOWANIE

Archiwa

W niedzielę 1 marca 2020 roku w Dzierżoniowie odbył się „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Organizowana w kilkuset miastach w Polsce impreza po raz szósty została zorganizowana w naszym mieście. Bieg miał charakter symboliczny, a jego głównym celem było upamiętnienie polskich żołnierzy działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego.

 

Równo o godzinie 12:00 uczestnicy Biegu wyruszyli na trasę o długości 1963 metrów, która wiodła ulicami: Rynek, Klasztorna, Garncarska, Przedmieście, Krasickiego do Ronda przy Synagodze, plantami wzdłuż murów obronnych, przecinając ulice: Kościelną, Ząbkowicką, Miodową, a dalej ulicą Bohaterów Getta i powrót na Rynek.

 

Po zamknięciu list startowych okazało się, że do udziału w Biegu zapisało się 220 osób. Dla pierwszych 160 zapisanych osób przewidziano pakiety startowe zawierające pamiątkową koszulkę, opaskę na rękę, komiks, kartę podarunkową do wykorzystania w serwisie Wolne Dźwięki oraz broszury informacyjne. Natomiast na mecie uczestnikom wręczono okolicznościowe medale. Po skończonym biegu na każdego czekała smażona kiełbasa oraz gorąca herbata.

 

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów oraz Fundacja Wolność i Demokracja, a finansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

 

Skip to content