Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

VI DZIERŻONIOWSKA GALA SPORTU – WYNIKI

Archiwa

VI Dzierżoniowska Gala Sportu w tym roku, ze względu na pandemię, odbyła się w nietypowej formie online. W czwartek 25 marca 2021 roku Burmistrz Dzierżoniowa ogłosił wyniki tegorocznej Gali. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego wydarzenia.

 

https://fb.watch/4seGF1ZFwr/

 

Lista wszystkich nagrodzonych wraz z krótkim opisem ich sukcesów i zasług jest również dostępna poniżej. 

 

Kat. Osobowość Sportowa 2020

I. Józef Kostek

Wychowanek Lechii Dzierżoniów, zasłużony piłkarz, trener, a obecnie koordynator UKS Lechii Dzierżoniów. Przyczynił się w dużej mierze do uzyskania przez klub UKS Lechia Dzierżoniów srebrnej gwiazdki w certyfikacji szkółek piłkarskich przez Polski Związek Piłki Nożnej.

 

Kat. Ambasador Sportu Dzierżoniowskiego 2020

I. Kamil Bednarek

Wychowanek Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, uczestnik Mistrzostw Europy. Po podpisaniu kontraktu zawodowego nadal trenuje w dzierżoniowskim klubie. W 2020 roku stoczył 4 zawodowe walki, wszystkie zakończone zwycięstwem. Czynnie promuje Dzierżoniów w mediach społecznościowych i telewizji.

 

Kat. Osiągnięcie Sportowe 2020 – indywidualne

I. Paweł Juraszek – 4 czas na świecie na dystansie 50 m stylem dowolnym w pływaniu

Paweł Juraszek podczas finałowego wyścigu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie wywalczył złoty medal oraz osiągnął czas 20:82, który według rankingu Międzynarodowej Federacji Pływackiej plasuje go na 4 miejscu na świecie oraz 3 w Europie.

 

Kat. Osiągnięcie Sportowe 2020 – zespołowe

I. MZKS Lechia Dzierżoniów – seria 17 zwycięstw z rzędu w IV Lidze Dolnośląskiej

Podczas trwającego obecnie sezonu drużyna Lechii Dzierżoniów wygrała 17 meczów z rzędu na poziomie 4 Ligi Dolnośląskiej. Warto zaznaczyć, że w trakcie 75 – letniej historii klubu nie odnotowano takiej passy zwycięstw, jaka miała miejsce w 2020 roku. Dzięki temu drużyna Lechii prowadzi w tabeli 4 Ligi Dolnośląskiej, mając realne szanse na awans.

 

Kat. Talent Sportowy 2020 – dziewczęta

I. Wiktoria Szeliga

Zawodniczka MULKS Junior Dzierżoniów. Mistrzyni Polski Młodziczek w Zapasach oraz Mistrzyni Polski Młodziczek w Sumo. Zdobywczyni I miejsca podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Zapasach oraz III miejsca w Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Kadetek w Zapasach.

 

Kat. Talent Sportowy 2020 – chłopcy

I. Mateusz Krukiewicz

Zawodnik MKS-u Żagiew Dzierżoniów, wypożyczony do Siódemki Legnica, z którą wywalczył srebrny medal Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Dodatkowo członek Kadry Dolnośląskiej rocznika 2004, która wywalczyła złoty medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zamościu. Mateusz zagrał w każdym meczu, walnie przyczyniając się do sukcesu drużyny.

 

Kat. Całokształt działalności na rzecz kultury fizycznej i sportu

 

Renard Walentek

Działacz związany z klubem sportowym Lechia Dzierżoniów oraz z Ludowymi Zespołami Sportowymi od prawie 30 lat. Z chwilą awansu drużyny Lechii do II ligi wszedł do zarządu klubu, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansowych. Był jednym z założycieli szkółki piłkarskiej i wszedł do jej pierwszego zarządu. Od początku swojej działalności wspiera klub finansowo. Dodatkowo pomaga przy organizacji wielu imprez sportowych, nie tylko w klubie Lechii Dzierżoniów, ale także przy imprezach organizowanych przez Powiatowe Zrzeszenie LZS. Za swoją działalność odznaczony srebrną odznaką Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

 

Wojciech Kaczmarkiewicz

Od 1970 roku związany ze sportem, początkowo w rodzinnym Kaliszu. Po uzyskaniu tytułu trenera na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przeniósł się do Bielawy, a po czterech latach do Dzierżoniowa, gdzie pracował jako nauczyciel. Był trenerem w szkolnych klubach w piłce nożnej, ręcznej i siatkówce. Zajmował się także szkoleniem lekkoatletów. Spod jego trenerskiej ręki wyszli zawodnicy odnoszący później sukcesy na parkietach i bieżniach. W kolejnych latach zajmował się pracą w sekcjach bokserskich klubów Polonia Świdnica i Lechia Dzierżoniów. Dodatkowo założył i prowadził w Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie klasy sportowe o profilu bokserskim. Pełnił szereg funkcji w zarządzie Lechii Dzierżoniów, był wiceprzewodniczącym Komisji Okręgowego Związku Sportowego i Komisji Rewizyjnej SZS. W latach 90-tych założył wraz z żoną Dzierżoniowskie Stowarzyszenie Taneczne.

 

Józef Świtalski

Pasjonat i działacz sportowy od ponad 35 lat. W latach 80-tych i 90-tych działał w sekcji piłkarskiej Lechii Dzierżoniów będąc członkiem zarządu, a później Komisji Rewizyjnej. W latach tych wielokrotnie wspierał klub przekazując sprzęt sportowy oraz środki finansowe na jego działalność. Zaangażowany w pomoc przy organizacji imprez sportowych oraz załatwianiu środków transportu na wyjazdy sportowe sekcji piłki nożnej. Ze sportem związany do dnia dzisiejszego pracując społecznie jako prezes LKS Victoria Tuszyn. Jego społeczną i zaangażowaną pracę doceniono w Okręgowym Związku Piłki Nożnej przyznając mu złotą odznakę za zasługi dla piłki nożnej.

 

Kat. Trener Sportowy Dzierżoniowa 2020

I. Norbert Warchoł

Trener w klubie MULKS Junior Dzierżoniów oraz asystent trenera Reprezentacji Polski Kadetek. Jego zawodnicy w ubiegłym roku zdobyli 30 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Do podopiecznych trenera należą m.in. Paulina Martyka – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek w Zapasach, Sylwia Martyka – Mistrzyni Polski Juniorek w Zapasach, Milena Sawka – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Kadetek w Sumo,  Wiktoria Szeliga – Mistrzyni Polski Młodziczek zarówno w zapasach, jak i sumo.

 

II. Paweł Sibik

Trener drużyny MZKS Lechii Dzierżoniów, która w roku 2020 zanotowała niespotykaną w dotychczasowej historii klubu passę 17 zwycięstw z rzędu. Dzięki temu drużyna Lechii przewodzi tabeli 4 Ligi Dolnośląskiej z dużymi szansami na awans. Dodatkowo trener prowadząc drużynę trampkarzy UKS-u Lechii Dzierżoniów doprowadził do historycznego meczu przeciwko Odrze Opole o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów.

 

III. Andrzej Wojtal

Trener w klubie MKS Dziewiątka Dzierżoniów. Do podopiecznych trenera należą m.in. Paweł Juraszek – czołowy pływak świata na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, członek kadry narodowej, złoty medalista Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców; Paulina Porębska, Hanna Nawrot i Igor Wierzbicki czyli czołowi pływacy Dolnego Śląska w swoich kategoriach wiekowych.

 

Kat. Sportowiec Dzierżoniowa 2020

 

I. Paweł Juraszek

Zawodnik MKS-u Dziewiątki Dzierżoniów, członek Kady Narodowej Polski Seniorów, olimpijczyk z Rio de Janeiro, posiadacz najwyższej Międzynarodowej Klasy Mistrzowskiej. Zdobywca złotego medalu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie. Osiągnięty w finale tej konkurencji czas 20:82 według rankingu Międzynarodowej Federacji Pływackiej plasuje go na 4 miejscu na świecie oraz 3 w Europie.

 

II. Paulina Martyka

Zawodniczka MULKS Junior Dzierżoniów i członkini Kadry Narodowej Seniorek w Zapasach. Zdobywczyni brązowych medali podczas Mistrzostw Polski Seniorek w Zapasach oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Zapasach.

 

III. Wojciech Kozłowski

Zawodnik MKS-u Żagiew Dzierżoniów oraz Kadry Dolnośląskiej rocznika 2004 w piłce ręcznej. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zamościu wraz z reprezentacją woj. dolnośląskiego zdobył złoty medal, grając w każdym meczu i walnie przyczyniając się do sukcesu swojej drużyny.

 

IV. Sylwia Martyka

Zawodniczka MULKS Junior Dzierżoniów i członkini Kadry Narodowej Juniorek w Zapasach. Zdobywczyni złotego medalu podczas Mistrzostw Polski Juniorek w Zapasach.

 

V. Maksymilian Palej

Zawodnik SKT TIGER Dzierżoniów oraz członek Kady Narodowej Juniorów w Kickboxingu. Mistrz Polski Juniorów w Kickboxingu.

 

VI. Kamil Bednarek

Wychowanek Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego, obecnie związany z zawodową grupą promotorską KnockOut Promotions.  Jako zawodowy pięściarz stoczył w 2020 roku 4 walki, wszystkie zakończone zwycięstwem.

 

VII. Milena Sawka

Zawodniczka MULKS Junior Dzierżoniów. Zdobywczyni brązowych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo podczas Mistrzostw Polski Kadetek w Sumo. Dodatkowo podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyła brązowy medal w zapasach.

 

VIII. Oskar Jędrysiak

Zawodnik Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego oraz reprezentant Polski w boksie. Zdobywca II miejsca podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie Olimpijskim.

 

 IX. Paulina Drabik

Zawodniczka Dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w kategorii kata.

 

 X. Dorota Przęzak

Zawodniczka LKS-u Atom Boxmet Dzierżoniów. Uczestniczka wyścigu ze startu wspólnego Elity Kobiet podczas Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym. Dziewiąta zawodniczka Mistrzostw Polski Elity w jeździe indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego.

Skip to content