Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

Wszystko co dobre szybko się kończy

Archiwa

            Wakacje mijają a wraz z nimi kończą się prace wakacyjne na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie zorganizowane przez Urząd Miasta w Dzierżoniowie oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, w ramach realizacji programu „Bezpieczne wakacje bez alkoholu”. Zadaniem projektu jest przede wszystkim wsparcie młodych ludzi w podjęciu (często) pierwszego zatrudnienia oraz odbycie zajęć z profilaktyki uzależnień.

            Początkiem czerwca wielu młodych ludzi zastanawia się i zadaje sobie pytanie: Czy podczas wakacji odpocząć czy może popracować ? Dobre pytanie 😊 I tutaj z propozycją do młodych ludzi  wychodzi Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP  proponując pracę wakacyjną na stanowisku pracownik porządkowo- gospodarczy. Zatrudniona młodzież musi mieć ukończone 15 lat, uczyć się i  mieszkać w Dzierżoniowie. Do zadań młodych ludzi należało przede wszystkim porządkowanie obiektu oraz praca w hotelu, oczywiście bod bacznym okiem kierowników OSiR-u oraz pracowników MCK. W trakcie pracy młodzież brała również udział w zajęciach z profilaktyki uzależnień, które miały na celu przeciwdziałanie i zapobieganie uzależnieniom oraz kształtowanie i wzmacnianie pozytywnych postaw i zachowań. Do udziału w zajęciach zostali zaproszeni goście min. sierż. Pani Barbara Gaweł, która omówiła zasady zachowania się nad wodą oraz jak bezpiecznie spędzać wolny czas w okresie wakacji. Grupę odwiedził, również Pan Piotr Policzkiewicz – pielęgniarz, który udzielił wielu cennych wskazówek, mogących  przydać się w sytuacjach zagrożenia życia np. jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, jak wykonać sztuczne oddychanie oraz masaż serca, który mogli przećwiczyć na fantomie. Uświadamiał również, że nie udzielenie pomocy poszkodowanemu jest karalne i  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Dzięki życzliwości Pana Mariusza Furgała – Komendanta Straży Miejskiej – użyczone zostały nam Alkogogle, które symulują zaburzenia jakich doznaje osoba po spożyciu alkoholu. Ćwiczenia z ich zastosowaniem wzbudzały z jednej strony lęk ale również wybuchy śmiechu.

Jak co roku w ostatnim dniu pracy odbyło się ognisko podsumowujące, nastąpiła także wypłata wynagrodzenia a najbardziej sumienni otrzymali dodatkową premię.

            Życzymy dużo sukcesów w szkole i do zobaczenia za rok.

Tekst/zdjęcia: Paula Florian- Szymańska- pośrednik pracy

Skip to content