Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

1.03 – TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Archiwa

Burmistrz Dzierżoniowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie zapraszają na kolejną edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w niedzielę 1 marca 2020 r. w Dzierżoniowie. Organizowana w kilkuset miastach w Polsce impreza już po raz szósty zawita do naszego miasta. Start i meta usytuowane będą na dzierżoniowskim Rynku na wprost Ratusza (na wysokości ul. Świdnickiej).

Sama trasa będzie natomiast wiodła ulicami: Rynek, Klasztorna, Garncarska, Przedmieście, Krasickiego do Ronda przy Synagodze, plantami wzdłuż murów obronnych, przecinając ulice: Kościelną, Ząbkowicką, Miodową, a dalej ulicą Bohaterów Getta i powrót na Rynek. Długość trasy to ok. 1963 m.

 

Program zawodów:

godz. 10.30 – 11.45 – zapisy w Biurze Biegu w Rynku

godz. 12.00 – START

godz. 12.20 zakończenie Biegu – na mecie dla każdego gorący posiłek

 

W Biegu, który ma charakter symboliczny, startować mogą wszyscy chętni, bez względu na wiek, wystarczy zapisać się w Biurze Zawodów na Rynku. Uczestnikom nie będzie mierzony czas, więc trasę można zarówno przebiec, jak i przespacerować.

 

Osoby niepełnoletnie mogą startować wyłącznie za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, co potwierdza własnoręcznym podpisem lub pisemną zgodą dostarczoną do Biura Zawodów.

 

Udział w Biegu jest bezpłatny.

 

Pierwszych 160 zapisanych uczestników otrzyma pakiety startowe zawierające koszulkę oraz materiały promocyjne.

 

Regulamin oraz mapka z trasą biegu znajdują się poniżej.

 

Organizatorami imprezy są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów oraz Fundacja Wolność i Demokracja, a finansowana jest ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

 

 

Skip to content