Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

20-sta edycja Memoriału Harafa za nami!

Archiwa

W dniach 9-10 marca 2024 roku na boisku pneumatycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się jubileuszowy XX Memoriał Sławomira Harafa. Do rywalizacji o zwycięstwo w turnieju przystąpiło 15 zespołów z rocznika 2012, łącznie blisko 320 dzieci.

W sobotę drużyny mierzyły się ze sobą w ramach rozgrywek grupowych. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansowały po 2 najlepsze zespoły. Podczas oficjalnego otwarcia nastąpiło tradycyjne ślubowanie młodych piłkarzy UKS Lechii Dzierżoniów. Po części oficjalnej rozegrano natomiast Mecz Przyjaciół Sławomira Harafa.

Drugiego dnia zespoły rywalizowały w fazie pucharowej o poszczególne pozycje w turnieju.
W godzinach dopołudniowych swoje mecze rozegrały drużyny walczące o miejsca 9-16. Natomiast popołudniu przystąpiono do rywalizacji o końcowe zwycięstwo.

Kwestia zwycięstwa w XX Memoriale Sławomira Harafa rozstrzygnęła się pomiędzy zespołami Śląska Wrocław i Chrobry Głogów. Ostatecznie lepszy okazał się Chrobry Głogów, który pokonał zeszłorocznego triumfatora turnieju – Śląsk Wrocław wynikiem 2:1. W spotkaniu o 3 miejsce Polonia Stal I Świdnica w zaciętym meczu  wygrała 1:0 z Górnikiem Wałbrzych.

Najlepsze zespoły otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego oraz pamiątkowe medale i puchary sfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów.

Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodzono także najlepszych zawodników turnieju. Królem strzelców został autor aż 20 bramek – Aleksander Gorzelańczyk (Chrobry Głogów). Najlepszym bramkarzem Memoriału został wybrany Mateusz Bielski (Śląsk Wrocław). Obaj zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki.

Klasyfikacja końcowa Memoriału:

 1. Chrobry Głogów
 2. Śląsk Wrocław
 3. Polonia/ Stal I Świdnica
 4. Górnik Wałbrzych
 5. UKS I Lechia Dzierżoniów
 6. Forza Wrocław
 7. Karkonosze Jelenia Góra
 8. Polonia/ Stal II Świdnica
 9. MLUKS Dwójka MOS Gubin
 10. AP Olympic Wrocław
 11. AP Dzierżoniów
 12. AS Milicz
 13. MKS Siechnice
 14. Pogoń Pieszyce
 15. UKS II Lechia Dzierżoniów

Najlepszy strzelec – Aleksander Gorzelańczyk (Chrobry Głogów)

Najlepszy bramkarz – Mateusz Bielski (Śląsk Wrocław)

Galeria zdjęć:

Sobota: https://drive.google.com/drive/folders/1qlwwB0YIcO_3UTF1wkJQqXXJYyFDkjSm?usp=sharing

Niedziela:

https://drive.google.com/drive/folders/1TGV10Un_SeLY6LCq_Eo6GP0fw9gjSwf1?usp=sharing

Pełne wyniki:

https://docs.google.com/document/d/1tl25SPzi2nybJq1apnyc3tL78u3AALss/edit?usp=sharing&ouid=102015426153122795921&rtpof=true&sd=true

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Skip to content