Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

7 Rajd Wikinga

Archiwa

Rajdowe święto przed nami

Prawie siedemdziesiąt kilometrów odcinków specjalnych, wieczorny prolog w centrum miasta, kultowe odcinki specjalne i już ponad 100 załóg na liście zgłoszeń. Czy warto przyjechać na 7 Rajd Wikinga? Oczywiście, że tak!

Ten rajd cieszy się dobrą opinią i popularnością nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całej Polsce – ocenia Szymon „Wiking” Mazur, dyrektor zawodów. – Docierają do nas głosy, że to najbardziej wyczekiwane wydarzenie rajdowe w całym sezonie, co nas niezwykle cieszy i rekompensuje wiele wysiłku wkładanego w organizację.

Bazą rajdu ponownie będzie Dzierżoniów, gdzie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zlokalizowane będzie biuro rajdu oraz park serwisowy. – Dolny Śląsk i Góry Sowie to dla nas ważne rejony, bogate w historię rajdową i masę odcinków specjalnych – przyznaje Szymon Mazur. – Dlatego cieszy nas to, że mamy wsparcie lokalnych włodarzy i możemy wspólnie działać.

Lista zgłoszeń jest cały czas otwarta i można jeszcze zgłaszać się do rajdu. Widnieje na niej już wielu bardzo dobrych zawodników z całej Polski oraz załoga z Niemiec. Mamy też potwierdzenie, że rajdzie wystartuje także mieszkający na co dzień w Anglii, najmłodszy dotychczasowy mistrz w klasie 3 – Kacper Potyra. Licznie obsadzona jest również najmocniejsza klasa (lista zgłoszeń: http://www.bgmsport.pl/lista-zgloszen_2022/)

Trasa tegorocznego rajdu będzie bardzo wymagająca. W dodatku rajd obywa się 26 i 27 listopada, a to może oznaczać przygruntowe przymrozki i śnieg na przełęczach Gór Sowich. Zawodnicy pojadą po kultowym oesie Kamionki, zmierzą się w dół z Jodłownikiem i w odwrotnym kierunku niż dotychczas przejadą najdłuższy, ponad ośmiokilometrowy oes Dobrocin. – Uzupełnieniem zmagań będzie oczywiście prolog w centrum Dzierżoniowa, który jest najbardziej widowiskową częścią tego rajdu – przyznaje Szymon Mazur. – Prolog będzie odbywał się pod nazwą Kryterium uliczne „Dla Niepodległej”. Start do próby sportowej zlokalizowany zostanie na Moście Niepodległości w Dzierżoniowie, a meta tuż przed wjazdem do rynku. Przy krętym fragmencie w okolicach Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury przygotowane zostaną punkty widokowe dla kibiców, a spiker na bieżąco będzie komentował wydarzenia z trasy. Czas przejazdu tej próby nie jest wliczany do klasyfikacji całego rajdu, ale jego dwukrotny przejazd jest obowiązkowy. Dzięki temu część kierowców decyduje się na widowiskową jazdę, którą najbardziej lubią kibice, a to zapewnia bardzo dobre show.

Rajd Wikinga to ostatnia runda MSP Rally Trophy 2022. Zmagania rozpoczną się w sobotę 26 listopada o godzinie 16:30 pierwszym przejazdem prologu. W niedzielę zawodnicy pokonają 3 odcinki specjalne, które przejeżdżane będą trzykrotnie. Zwycięzcę rajdu poznamy w niedzielę wieczorem.

Rajd nosi także aspekt charytatywny na rzecz jednego z zawodników. Szczegóły znajdziecie na profilu wydarzenia MSP Rally Trophy.
Patronat medialny nad imprezą pełni RALLY and RACE

Harmonogram i szczegółowe informacje na stronie głównego organizatora oraz na naszym profilu na Facebooku.

Skip to content