Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

CHARYTATYWNY MITYNG BIEGOWY – PODSUMOWANIE

Archiwa

 Dnia 6 kwietnia na bieżni lekkoatletycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się RODZINNY OTWARTY CHARYTATYWNY MITYNG BIEGOWY –  Biegniemy dla Bartka i Kacpra.

Celem głównym wydarzenia była

 – zbiórka pieniędzy na leczenie oraz rehabilitację  a także niezbędne środki medyczne dla 14 letniego Bartka Urbana, mieszkańca gminy Dzierżoniów.

 – zbiórka pieniędzy na operację lewej rączki w Palley Institute, ratującej przed kalectwem 12 miesięcznego Kacperka Najdka, mieszkańca gminy Dzierżoniów.

Cele dodatkowe to:

– integracja sympatyków biegania poprzez bezpośrednie bieganie w szczytnym celu

– umożliwienie czynnego wypoczynku oraz wzmacnianie zdrowia oraz kondycji uczestników

Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Powiatu Dzierżoniowskiego Grzegorz Kosowski oraz Burmistrz Miasta Dzierżoniów Dariusz Kucharski, organizatorem wydarzenia był Fanpage Serca Sercom a  partnerem organizacyjnym Bielawska Akademia Biegania.

W mityngu udział wzięło blisko 100 uczestników. W ramach części sportowo-rekreacyjnej odbyło się 5 biegów ( 100m, 200m, 400m, 800m i 1600m ) z podziałem na  kategorie wiekowe.  Akcentem zamykającym tę część wydarzenia był tzw.”Bieg po Biegu”, w którym to biegu za każde pokonane okrążenie uczestnicy wrzucali do puszki symboliczne 1 zł

Wynik i miejsce były drugorzędną sprawą, liczyła się „dobra zabawa poprzez bieganie i pomoc osobom potrzebującym”. Co ważne  nikt nie czuł zmęczenia i nie brakowało pozytywnych emocji. Dopisała również sympatyczna publiczność, darczyńcy i sympatycy biegania, którzy nie mogli wziąć bezpośrednio czynnego udziału w mityngu a chcieli wesprzeć naszą akcję. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, do dyspozycji były: zamek dmuchany, mini tor przeszkód. Ponadto można było skorzystać z gastronomi. Miały również miejsce liczne losowania.

  W sumie dzięki dobroczynności uczestników i publiczności udało się wspólnie zebrać 5,066, 10 zł + 1 cent holenderski.

Dzięki tej pomocy Bartek i Kacperek są bliżej powrotu do pełni zdrowia.Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i wsparcie oraz sympatyczną atmosferę. Szczególnie serdeczne podziękowania składamy Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Dzierżoniowie i społeczności lokalnej oraz ludziom dobrego serca – wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji mityngu i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem.

Szczególne i gorące podziękowania składamy naszym darczyńcom dzięki, którym mogliśmy zapewnić uczestnikom zimny i ciepły bufet, było ich tak wielu, że  obawiamy się, że kogoś możemy ominąć, dlatego nie wymieniamy indywidualnie dla Wszystkich Wielkie Dzięki!

                                                                                                                                                                                                                                         Opr. Grzegorz Różycki

Skip to content