Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

Festiwal Piłkarski dla dziewczyn w Dzierżoniowie #DruzynaDziewczyn

Archiwa

Festiwal Piłkarski dla dziewczyn w Dzierżoniowie #DruzynaDziewczyn

Z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej we współpracy z Dolnośląskim ZPN rusza kampania „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku”, która ma na celu popularyzację footballu kobiecego.  Festiwale piłkarskie dla dziewcząt zagoszczą w szesnastu województwach w Polsce. Po Poznaniu i Gdańsku przyszedł czas na Dolny Śląsk i Dzierżoniów. Zapraszamy 31 maja na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie wszystkie chętne dziewczęta (niezrzeszone i zrzeszone w klubach bez względu na wiek) z miasta, okolic oraz całego województwa dolnośląskiego, które będą mogły poznać piłkę nożną z bliska. Na uczestniczki czeka masa darmowych atrakcji, które będą dostępne od godziny 1400 do 1800.

Festiwale to świetna okazja, aby poznać z bliska piłkę w wykonaniu pań oraz spróbować swoich sił. Sport kształtuje siłę, wytrzymałość, dyscyplinę stwarza warunki do tworzenia przyjaźni na całe życie.  

W programie pikniku zaplanowano turniej piłkarski dla dziewcząt U10 oraz mecz pokazowy w wykonaniu Polskich Kadrowiczek, które na co dzień grają na najwyższym poziomie. Każda z uczestniczek będzie mogła sprawdzić się w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych (piłkarskich i nie tylko), a za udział odebrać specjalnie dedykowane na tę okazję nagrody.  Organizatorzy przewidzieli również pokaz freestyle prowadzony przez Mistrza Świata Pawła Skórę, czy Quiz Piłkarski. Dla wszystkich uczestników organizator przygotował  atrakcje w postaci z dmuchanych zamków.

Pojawią się u nas również niespodzianki nie tylko piłkarskie. Dostępne będzie stanowisko z malowaniem twarzy oraz bańkami mydlanymi. Mieszkańców Dzierżoniowa zapraszamy na zumbę z Panem Rybą.

Kampania „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku” już od zeszłego roku zmienia stereotypowe postrzeganie roli dziewcząt w sporcie. W ramach kampanii powstał specjalny spot oraz wystartowała strona internetowa www.druzynadziewczyn.pl, na której dostępne są porady, wyszukiwarka klubów dla dziewcząt czy kontakty do osób odpowiedzialnych za piłkę nożną kobiet w każdym województwie. Kolejnym ważnym etapem kampanii są właśnie festiwale piłkarskie dla dziewczyn w całej Polsce.

KIEDY? 31 maja 2024 (piątek)

O KTÓREJ? 1400-1800

GDZIE? OSiR Dzierżoniów, ul. Strumykowa 1

DLA KOGO? dla dziewcząt (niezrzeszone i zrzeszone w klubach bez względu na wiek) i nie tylko

WSTĘP? bezpłatny

HARMONOGRAM:

1400-1800 atrakcje dla dzieci

1400-1700 mecz orliczki U10

1700-1800 mecz pokazowy PZPN vs DZPN

1600-1630  pokaz freestyle (Paweł Skóra)

1630-1800 pokaz zumby (Pan Ryba) + zumba dla dzieci

Więcej informacji o akcji:

https://www.laczynaspilka.pl/druzynadziewczyn/o-kampanii

Skip to content