Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

Informacje o sporcie szkolnym w Dzierżoniowie

Archiwa

Mili Państwo, nie od dziś wiadomo, że sport jest podstawą do dobrego rozwoju fizycznego dzieci. Uprawianie go od najmłodszych lat zwiększa sprawność ogólną, tak potrzebną w życiu codziennym.

W obecnych czasach ciężar rozwoju dyscyplin spadł niejako naturalnie na kluby sportowe i stowarzyszenia. Jednak w naszym odczuciu najważniejszym organem odpowiadającym za stan usportowienia dzieci są szkoły.

W związku  z tym, stworzyliśmy w naszej organizacji dział poświęcony temu aspektowi. Tak by wspomóc szkoły w ich działaniach sportowych i je koordynować.

Mamy na celu przywrócenie świetności sportu szkolnego z lat 90 tych, kiedy to wszystkie szkoły podstawowe i średnie rywalizowały w turniejach, zawodach i olimpiadach. 

Jako OSiR powołaliśmy osobę na stanowisko koordynatora ds. sportu szkolnego. 

Nasze działania konsultujemy z lokalnymi władzami (Urząd Miasta) , Dolnośląskim Związkiem Sportu Szkolnego i dyrektorami szkół. W każdej jednostce edukacji wybraliśmy tzw. ambasadora sportu, który jest pierwszy do kontaktu z naszym koordynatorem. 

Aktualnie tworzymy plan działań na rok 2021, mamy nadzieję, że jego realizacja będzie możliwa. Stałe obostrzenia związane z epidemią opóźniają nasze działania o miesiące. Liczymy jednak na to, że rok 2021 będzie dla wszystkich łaskawszy i uda nam się ruszyć ze sportem szkolnym w Dzierżoniowie.

Obecnie opracowujemy także alternatywny projekt, jeśli zmuszeni będziemy do przeprowadzania zawodów w warunkach epidemicznych.

O wszystkim będziemy na bieżąco tutaj Państwa informować, 

W razie pytań i ewentualnych pomysłów dotyczących tematu prosimy o kontakt z Koordynatorem ds. Sportu Szkolnego – Maciejem Woźniakiem pod nr telefonu 530 768 575.

Skip to content