Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

POZNALIŚMY NAJLEPSZY TENISISTÓW ORAZ PARY MIKSTOWE TURNIEJU GALMA CUP

Archiwa

W dniach 29-30 września na kortach dzierżoniowskiego OSiR-u odbył się Turniej Tenisa Ziemnego GALMA CUP. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: singiel mężczyzn OPEN oraz mikst.

 

W zmaganiach singlistów wzięło udział 12 zawodników. Początkowo rywalizowali oni w fazie grupowej, skąd najlepsi awansowali do fazy pucharowej. Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazał się Michał Komorowski, który w finale pokonał Dariusza Sudoła 6:1,6:2. Trzecie miejsca zajęli Sebastian Kalemba i Michał Kozłowski.

 

Do rywalizacji mikstowej przystąpiło 5 par, które utworzyły jedną grupę, gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcami zostali Małgorzata Krzemińska oraz Tomasz Nowacki. Drugie miejsce zajęli Małgorzata Morańda i Cezary Morańda, a na trzeciej lokacie uplasowali się Emilia Bak i Tomasz Bak oraz Violetta Stadnicka-Sztuka oraz Dariusz Sztuka.

 

Zawodnicy oraz pary z miejsc I-III otrzymali nagrody finansowe oraz pamiątkowe puchary.

 

Sponsorem tytularnym turnieju była firma GALMA, lider w kategorii instalacji grzewczych oraz urządzeń sanitarnych.

 

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów oraz Dzierżoniowskie Towarzystwo Tenisa Ziemnego, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

 

Skip to content