Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

PUCHAR POLSKI KADETEK W ZAPASACH ZA NAMI

Archiwa

W dniach 30.04-01.05.2021 r. w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie odbył się II Puchar Polski Kadetek w Zapasach. W zmaganiach uczestniczyło łącznie 139 zawodniczek z 61 klubów z całej Polski.

 

Podczas zawodów klub MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowały Wiktoria Szeliga (kat. 57 kg), Weronika Smaczyńska (kat. 61 kg), Nikola Ostrowska (kat. 73 kg).

 

Najlepiej w ekipie gospodarzy zaprezentowała się Wiktoria Szeliga, która jak burza przeszła walki eliminacyjne kładąc wszystkie rywalki na łopatki. W walce finałowej chwila nieuwagi kosztowała ją srebrny medal. Tuż za podium znalazła się Weronika Smaczyńska, która przegrała walkę o brązowy medal. W walkach eliminacyjnych odpadła Nikola Ostrowska i zajęła ostatecznie 11 miejsce.

 

„Cieszy mnie dobra dyspozycja naszych dziewcząt, które przygotowują się do najważniejszych startów w tym sezonie. Wiktoria Szeliga dzięki uzyskanym wysokim wynikom sportowym będzie miała okazję uczestniczyć w Mistrzostwach Europy U-15. Za dwa miesiące dziewczęta mają finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których chcemy zdobyć medale dające nam przepustkę do reprezentacji Polski” – powiedział po turnieju trener MULKS JUNIOR Dzierżoniów Norbert Warchoł.

 

Impreza współfinansowana była ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

 

 

Skip to content