Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

PUNKT SZCZEPIEŃ POWSZECHNYCH GOTOWY

Punkt szczepień - zdjęcie
Archiwa

Powstający w ostatnich dniach w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strumykowej 1 w Dzierżoniowie Punkt Szczepień Powszechnych jest już po formalnym odbiorze przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Za zorganizowanie punktu zgodnego z rządowymi wytycznymi odpowiada miasto, które mogło liczyć na pomoc dzierżoniowskiego szpitala. Dostarczanie szczepionek leży natomiast po stronie rządowej.

 

Do punktu wejdziemy bocznym wejściem na halę od strony boiska z nawierzchnią sztuczną. Pierwszym miejscem jest strefa, w której trzeba będzie wypełnić ankietę, następnie klient skierowany zostanie do poczekalni. Kolejnym krokiem będzie badanie wykonane przez służby medyczne i przejście do jednego z czterech punktów szczepień. Jest też specjalna strefa, w której trzeba będzie odczekać 15 minut przed opuszczeniem hali Ośrodka.

 

W każdym z czterech stanowisk szczepień będą dwie pielęgniarki, dwóch pracowników techniczno-administracyjnych. Przez cały czas funkcjonowania punktu szczepień w hali będzie dyżurował lekarz. W razie potrzeby będą też osoby pomagające w parkowaniu.

 

O dokładnej dacie rozpoczęcia szczepień i poprzedzającej je rejestracji poinformujemy niezwłocznie, zaraz po otrzymaniu informacji o terminie przekazania szczepionek.

 

Zapisy na szczepienia będą prowadzone telefonicznie. Można będzie skorzystać z ogólnopolskiej linii, lub jednego z trzech numerów telefonów obsługiwanych przez Dzierżoniów.

 

 

Skip to content