Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

ŚLĄSK II WROCŁAW ZWYCIĘZCĄ XVII MEMORIAŁU SŁAWOMIRA HARAFA

Archiwa

W dniach 25-26 stycznia 2020 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się XVII Memoriał Sławomira Harafa. Do rywalizacji o zwycięstwo w turnieju przystąpiło 16 zespołów z rocznika 2009, łącznie blisko 150 dzieci.

 

W sobotę drużyny mierzyły się ze sobą w ramach rozgrywek grupowych. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansowały po 2 najlepsze zespoły. Tradycyjnie ważnym punktem sobotniego programu było ślubowanie piłkarskie, do którego przystąpili młodzi piłkarze UKS Lechii Dzierżoniów. Podczas ceremonii otwarcia odbył się również występ dzieci ze Stowarzyszenia Arte-Fit. Po części oficjalnej rozegrano natomiast Mecz Przyjaciół Sławomira Harafa.

 

Drugiego dnia zespoły rywalizowały w fazie pucharowej o poszczególne pozycje w turnieju. Z rana swoje mecze rozegrały drużyny walczące o miejsca 9-16. Natomiast popołudniu przystąpiono do rywalizacji o końcowe zwycięstwo.

 

Kwestia zwycięstwa w XVII Memoriale Sławomira Harafa rozstrzygnęła się pomiędzy oboma zespołami Śląska Wrocław. Ostatecznie po niezwykle wyrównanym spotkaniu lepszy okazał się Śląsk II Wrocław, który pokonał Śląsk I Wrocław w rzutach karnych wynikiem 5:4. W regulaminowym czasie gry padł remis 3:3.  W spotkaniu o 3 miejsce Polonia/Stal Świdnica wygrała 2:0 ze Ślęzą Wrocław.

 

Najlepsze zespoły otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 1900 zł oraz pamiątkowe medale i puchary sfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów.

 

Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodzono także najlepszych zawodników turnieju. Królem strzelców został autor 13 bramek – Ignacy Czarkowski (Śląsk II Wrocław), który w nagrodę otrzymał koszulkę AC Milan z autografem Krzysztofa Piątka. Najlepszym bramkarzem Memoriału został wybrany natomiast Jakub Litwin (Śląsk I Wrocław). Obaj zawodnicy w nagrodę otrzymali bony na zakup sprzętu sportowego ufundowane przez UKS Lechia Dzierżoniów oraz nagrody rzeczowe w postaci piłki. Najlepszym zawodnikiem turnieju został z kolei Natan Dudek z Polonii/Stal Świdnica, który otrzymał nagrodę finansową oraz rzeczową ufundowane przez rodzinę Sławomira Harafa.

 

Komplet wyników fazy grupowej oraz finałowej znajduje się pod adresem: http://www.hotelosir.pl/?p=8169

 

Klasyfikacja końcowa Memoriału:

 1. Śląsk II Wrocław
 2. Śląsk I Wrocław
 3. Polonia/Stal Świdnica
 4. Ślęza Wrocław
 5. Akademia Reissa Kalisz
 6. UKS Lechia I Dzierżoniów
 7. APN Sobótka
 8. Pogoń Pieszyce
 9. Górnik Wałbrzych
 10. Football Academy Wałbrzych
 11. Chojnik Jelenia Góra
 12. Strzelinianka Strzelin
 13. Football Academy Bolesławiec
 14. Gryf Świdnica
 15. Chrobry Głogów
 16. UKS Lechia II Dzierżoniów

 

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015 – 2020 oraz UKS Lechii Dzierżoniów.

 

 

Skip to content