Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

SOWI BIEG

Archiwa

W niedzielę 5 czerwca 2022r. na starcie Sowiego Biegu w Dzierżoniowie stanęło 466 biegaczy. Bieg, które próbowano zorganizować przez dwa ostatnie lata przyciągnął biegaczy z wielu zakątków naszego kraju. Malownicza trasa, prowadząca przez trzy miasta – Dzierżoniów, Pieszyce i Bielawę, pozwalała zawodnikom rozkoszować się widokiem Gór Sowich praktycznie cały czas. Temperatura była gorąca nie tylko z uwagi na dogrzewające uczestników słońce.
Wszystko zaczęło się wcześnie rano w Bielawie, gdzie w pobliżu Jeziora Bielawskiego, uczestnicy odebrali swoje numery i pakiety startowe. Stamtąd specjalnie podstawionymi autobusami biegacze zostali przewiezieni na start, który znajdował się w dzierżoniowskim Rynku.


Uczestników powitali organizatorzy i sponsorzy wydarzenia, czyli przedstawiciele: Dzierżoniowa, Bielawy, Pieszyc, Powiatu Dzierżoniowskiego, firmy GE Aviation, fundacji Wroactiv oraz Piławy Górnej (organizator partnerskiego biegu Piławska Skała).


Na wszystkich zawodników czekał na mecie piękny pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny, a dla najlepszych puchary i nagrody rzeczowe. Wyniki w poszczególnych kategoriach oraz w kategorii ogólnej znaleźć można na stronie internetowej datasport.pl.


Biegiem towarzyszącym był „Bieg Sówki”, czyli sportowa rywalizacja dla najmłodszych. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodych adeptów biegania. Każdy uczestnik, który przekroczył linię mety otrzymał pamiątkowy medal.


Impreza współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Skip to content