Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

„Sowi Bieg” po raz kolejny przebiegł ulicami Dzierżoniowa

Archiwa

W sobotę 1 czerwca 2024 roku dzierżoniowskimi ulicami przebiegł po raz kolejny „Sowi Bieg”. Na Stadionie Miejskim zlokalizowany był start, a na nim stanęło 320 biegaczy, którzy punktualnie o godzinie 21.00 wyruszyli  na trasę.

Do przebiegnięcia było 5 lub 10 kilometrów. Najszybciej „piątkę” pokonał Dariusz Szczepanik z Pszenna (17minut  i 13 sekund), a „dychę” Alan Dobrowolski z czasem 35:19 (Boguszów-Gorce).

Fundacja WroActiv była organizatorem we współpracy z Miastem Dzierżoniów, OSiR-em Dzierżoniów oraz  Powiatem Dzierżoniowskim.

Na wszystkich zawodników czekał na mecie piękny pamiątkowy medal i posiłek  regeneracyjny, a dla najlepszych puchary i nagrody rzeczowe. Wyniki w poszczególnych  kategoriach oraz w kategorii ogólnej znaleźć można na https://wyniki.datasport.pl/results4748/indexnew.php .

Biegiem towarzyszącym był „Bieg Sówki”, czyli sportowa rywalizacja dla najmłodszych. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodych adeptów biegania. Każdy uczestnik, który przekroczył linię mety otrzymał pamiątkowy medal.

Impreza współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Skip to content