Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

Świebodzicka Piątka&Dycha

Archiwa

Świebodzicka Piątka&Dycha – biegi dla dzieci, dorosłych i całych rodzin

Druga edycja Świebodzickiej Piątki&Dychy odbędzie się 21 maja. Uczestnicy tego zdobywającego coraz większą popularność wydarzenia na Dolnym Śląsku zmierzą się, w biegu głównym, z dystansami 5 km i 10 km. W harmonogramie przewidziano również specjalne zawody dla dzieci oraz nowość – bieg sztafetowy 4 x 500 metrów.

Wraz z wiosną dla biegaczy na dobre rozpoczął się sezon startowy. Każdy, niezależnie od tego, czy woli dłuższe, czy krótsze dystanse w kalendarzu imprez sportowych znajdzie wydarzenie dla siebie. Jednym z nich jest Świebodzicka Piątka&Dycha rozgrywana w ramach cyklu Świebodzice w Biegu, która po zeszłorocznym udanym debiucie na dobre wpisała się w cykl zawodów sportowych na Dolnym Śląsku.

Dwa dystanse i sztafety

Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, w majowym wydaniu uczestnicy Świebodzickiej Piątki&Dychy mają do wyboru dwa dystanse: 5 km i 10 km, na których rozegra się bieg główny. Trasa przebiega po 5-kilometrowej pętli, która poprowadzi biegaczy głównymi ulicami Świebodzic. Start i meta na Rynku.

Dwa różne dystanse to doskonała alternatywa dla tych, którzy mają w nogach setki kilometrów, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z regularnymi treningami biegowymi. Wszyscy biegacze wyruszą na trasę punktualnie o godzinie 12:00.

Z myślą o tych, którzy preferują jeszcze krótsze dystanse oraz rywalizację w drużynie, w harmonogramie tegorocznej edycji imprezy widnieje nowość — bieg sztafetowy na dystansie 4 x 500 metrów. W sztafecie może wystartować rodzina, koledzy z pracy, czy znajomi. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 6 lat, a dla osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda prawnego opiekuna.

Fundacja Pho3nix partnerem tytularnym biegów dla dzieci

Zanim na trasę wyruszą uczestnicy biegu głównego, na linii startu ustawią się najmłodsi. Po wspólnej rozgrzewce, którą poprowadzą wykwalifikowani trenerzy, kolejno od godziny 10:30 wystartują kolejne roczniki młodszych biegaczy:

roczniki 2021-2022 – dystans 50 metrów (bieg towarzyski wyłączony z opłaty – zapisy wyłącznie na miejscu w godzinach działalności biura zawodów),
roczniki 2018-2020 – dystans 200 metrów,
roczniki 2014-2017 – dystans 400 metrów,
roczniki 2008-2013 – dystans 600 metrów.

W tym roku sponsorem tytularnym Świebodzickiej Piąteczki&Dyszki została Fundacja Pho3nix. Jej misją jest aktywizacja dzieci oraz wdrażanie zdrowych, sportowych nawyków od najmłodszych lat. Dzięki szczodrości fundacji wszyscy mali biegacze i biegaczki, którzy staną do rywalizacji 21 maja w Świebodzicach, otrzymają w pakiecie startowym funkcjonalny krokomierz.

Zapisz się na Świebodzicką Piątkę&Dychę!

Zapisy na drugą edycję Świebodzickiej Piątki&Dychy wciąż trwają. Ci, którzy nie mieli okazji skorzystać z formularza zgłoszeniowego, znajdą go na platformie inessport.pl. Termin zapisów mija dnia 17 maja.

Na mecie zawodów na uczestników czekał będzie posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal. Organizatorzy wydarzenia przewidują również nagrody rzeczowe w ramach dekoracji dla najlepszych zawodników. Nagrodzona zostanie pierwsza trójka kobiet i mężczyzn OPEN na dwóch dystansach oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dodatkowo podczas biegu na 10 km przeprowadzona zostanie klasyfikacja OPEN służb mundurowych z podziałem na płeć. Obowiązała ona będzie przedstawicieli wojska (w tym WOT), policji, straży pożarnej, służby granicznej oraz służby więziennej.

Szczegółowe regulaminy wszystkich biegów znajdują się na platformie inessport.pl.

Skip to content