Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

SYLWIA MARTYKA ZE ZŁOTYM MEDALEM MP JUNIOREK W ZAPASACH

Archiwa

W dniach 25-26 września 2020 roku w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w Zapasach Kobiet. W zmaganiach uczestniczyło blisko 100 zawodniczek z 35 klubów z całej Polski.

 

MULKS JUNIOR Dzierżoniów w zawodach reprezentowała Sylwia Martyka (kat. 53kg). Sylwia w walkach eliminacyjnych pokonywała swoje przeciwniczki przez przewagę techniczną – Monikę Białach (Chełm), Donatę Oleksik (Karlino) i Weronikę Skórę (Chęciny).

           

W walce finałowej zawodniczka dzierżoniowskiego klubu okazała się lepsza od utytułowanej zawodniczki z Karlina – Natalii Walczak, która w swoim dorobku ma dwa brązowe medale Mistrzostw Europy Kadetek, i tym samym wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek w Zapasach.

 

 „Sylwia to wielki talent ruchowy. Od początku przyjścia na salę cechowała się wielką zadziornością. Cieszy mnie to, że udało jej się wygrać zawody,  lecz wiele osób było pełen podziwu, w jaki sposób rozgrywała swoje pojedynki“ – Norbert Warchoł

           

„Bardzo się cieszę z tego sukcesu, gdyż wiem jak długą drogę musiałam przejść, aby zdobyć swój upragniony złote medal. Teraz chwila odpoczynku i za dwa tygodnie mamy Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach w Dzierżoniowie“– Sylwia Martyka

           

Podziękowania dla sponsorów – Domino Polsko, Rem-sen materace, Podłogi Twoich Marzeń, Festa Sport oraz Fix Catering Dietetyczny. Podziękowania dla władz Miasta Dzierżoniów za wsparcie działalności klubu MULKS Junior Dzierżoniów.

           

Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Dzierżoniowie.

 

Skip to content