Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

TRAKT 2023

Archiwa

W niedzielę 4 czerwca 2023 roku po raz kolejny odbył się w naszym mieście Terenowy Rajd Amatorów Kolarstwa i Turystyki TRAKT 2023. W imprezie wzięło udział blisko 750 osób.
Uczestnicy mieli do wyboru 3 trasy piesze (Szlakiem Dzierżoniowskich Zabytków, Nordic Walking, Sowiogórska) oraz 8 tras rowerowych (Rodzinna, Pałacowa, Sielska, Krzyżowa, Ślężańska, Sowiogórska, Arboretum Wojsławice, Trzech Przełęczy Sowiogórskich), a także trasę motocyklową „z MOTOSMOKAMI”.
Wszystkie trasy miały swój początek na parkingu Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.
Podczas zapisów uczestnicy otrzymywali słodki poczęstunek na drogę, bon żywnościowy do zrealizowania na mecie, a także brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.
Najwięcej osób uczestniczyło jak co roku w Trasie „Rodzinnej”. Dużą popularnością cieszyły się także Trasa „Pałacowa” oraz Trasa „Sielska”.
Po pokonaniu wybranej trasy uczestnicy spotkali się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Dzierżoniowie, gdzie na każdego czekał ciepły posiłek, a na szczęśliwców wylosowane nagrody.
Wśród nagród znalazły się m.in. vouchery do komory hiperbarycznej ufundowane przez OazaTlenu Komora Hiperbaryczna, którą znajdziecie przy ul. Jana III Sobieskiego 9a w Bielawie.
W trakcie imprezy uczestnicy mieli możliwość przyłączyć się do akcji Aktywne Miasta i powalczyć wspólnie o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.
Fotorelację z imprezy można znaleźć na profilu OSiR Dzierżoniów na Facebooku.
Organizatorami imprezy byli Miasto Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Dzierżoniowie, a finansowana ona była ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Skip to content