Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

Wielkopolska zwycięża Olimpiadę Młodzieży w piłce ręcznej chłopców!

Archiwa

W dniach 28.04-2.05.2024 roku na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się finały XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży DOLNY ŚLĄSK 2024 w piłce ręcznej chłopców. Do rywalizacji o zwycięstwo w turnieju przystąpiło 8 zespołów z kategorii junior młodszy, którzy uzyskali awans w marcowych półfinałach. Łącznie blisko udział wzięło 160 najlepszych szczypiornistów z całej Polski.

W poniedziałek i we wtorek drużyny mierzyły się ze sobą w ramach rozgrywek grupowych. Z każdej grupy do półfinałów awansowały 2 najlepsze kadry wojewódzkie. Podczas oficjalnego rozpoczęcia nastąpiło tradycyjne otwarcie mistrzostw, a wszystkich przybyłych gości przywitał Burmistrz Miasta Dzierżoniów Dariusz Kucharski.  

Czwartego dnia zespoły grały o wejście do finału. Przebieg rywalizacji był dynamiczny, a wyniki bardzo wyrównane. Do ostatnich minut trwała zacięta walka o wyjście z grupy. Awans uzyskało województwo Wielkopolskie, Mazowieckie, Małopolskie, Pomorskie.

Ostatniego dnia poznaliśmy zwycięzców całego turnieju. W spotkaniu o tytuł Mistrza Polski na parkiecie pojawiły się kadry wojewódzkie z Wielkopolski i Pomorza. Początkowo zawodnicy znad Bałtyku prowadzili, ale to Wielkopolska zdeklasowało konkurencję wynikiem 31:24. Brąz przypadł Małopolsce, a tuż za podium znalazło się Mazowsze. Gospodarze, czyli Dolnośląskie grało o miejsca 5-8 i zajęło 5 lokatę.

Podczas ceremonii dekoracji każdemu z uczestników wręczono pamiątkowe upominki, a dla najlepszych szczypiornistów turnieju przygotowano nagrody specjalne. Zawodnicy trzech pierwszych drużyn otrzymały medale oraz kółka olimpijskie.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Wielkopolskie
  2. Pomorskie
  3. Małopolskie
  4. Mazowieckie
  5. Dolnośląskie
  6. Opolskie
  7. Śląskie
  8. Lubuskie

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów, Urząd Marszałkowski, Dolnośląska Federacja Sportu, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Skip to content