Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

XIII OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM KARATE KYOKUSHIN – PODSUMOWANIE

Archiwa

W pierwszy weekend października odbyło sie XIII Ogólnopolskie Seminarium Karate Kyokushin. Przez dwa dni w zgrupowaniu wzięło udział 120 uczestników z 10 klubów, którzy trenowali pod okiem żywej legendy, sensei Alejandro Navarro. Nasz gość z Hiszpanii jest multimedalistą światowych turniei, sięgał m.in. po tytuł Mistrz Świata, Puchar Świata,  tytuł Mistrza Europy Open (8 – krotnie), wagowego Mistrza Europy (4 – krotnie), Mistrza Ameryk i Japonii oraz wielu innych.

 

Organizatorem przedsięwzięcia był Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin, prowadzony przez sensei Marcina i Tomasza Staściuka oraz shihan Jacek Czerniec przy współfinansowaniu z Urzędu Miasta Dzierżoniów, Starostwa Powiatowego oraz OSiR Dzierżoniów. Podczas seminarium odbyło się wręczenie certyfikatów dla zawodników DKSKK dokonane przez pana Dariusza Kucharskiego oraz shihana Jacka Czerńca.

 

Sensei Navarro pierwszego dnia poprowadził dwa treningi w Dojo Dzierżoniów, podczas których skupił się na ćwiczeniach szybkościowych. Drugiego dnia ćwiczyliśmy na hali OSiR, gdzie nasz gość zwracał szczególną uwagę na najmniejsze detale, które robią dużą różnice w sile czy szybkości uderzeń i kopnięć. Mocno skupił się na pracy nóg i odpowiednim balansie ciała. Dodając do tego wszystkiego jego ogromną charyzmę wyszło bardzo owocne i ciekawe zgrupowanie, z którego uczestnicy na pewno wiele wynieśli. Sensei bardzo chętnie dzielił się swoją wiedzą, mimo że jest wciąż aktywnym zawodnikiem, który za miesiąc startuje w najważniejszej imprezie karate, jakim są Mistrzostwa Świata Open w Tokio.

 

Serdecznie dziękujemy sensei i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik na zbliżających się Mistrzostwach. Chcieliśmy złożyć podziękowania dla: shihana Jacka Czerńca, Dariusza Kucharskiego – burmistrza Miasta Dzierżoniów, Roberta Gulki i Grzegorza Winiarskiego –  OSiR Dzierżoniów, sponsorom: Krzysztofowi Zawadzkiemu – Frankonia Poland, Tadeuszowi Drozdowskiemu – ZEC Dzierżoniów, Radosławowi Łabudzie – Gospodarstwo Rolne, Renacie Dozowskiej-Łyżwie i Wojciechowi Łyżwie – PPHU Pieszyce, Ali Hasiec – KAMDIAM oraz wszystkim zaangażowanym w pomoc organizacji kolejnego seminarium.

 

Dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejne. OSU!

 

Galeria zdjęć z Seminarium pod adresem: http://kyokushin-dzierzoniow.pl/seminarium-z-mistrzem-za-nami/

 

Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin

Skip to content