Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

XIX Memoriał Sławomira Harafa – wyniki

Archiwa

W dniach 4-5 marca 2023 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się XIX Memoriał Sławomira Harafa. Do rywalizacji o zwycięstwo w turnieju przystąpiło 16 zespołów z rocznika 2011, łącznie blisko 320 dzieci.

W sobotę drużyny mierzyły się ze sobą w ramach rozgrywek grupowych. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansowały po 2 najlepsze zespoły. Tradycyjnie ważnym punktem sobotniego programu było ślubowanie piłkarskie, do którego przystąpili młodzi piłkarze UKS Lechii Dzierżoniów. Po części oficjalnej rozegrano natomiast Mecz Przyjaciół Sławomira Harafa.

Drugiego dnia zespoły rywalizowały w fazie pucharowej o poszczególne pozycje w turnieju.
W godzinach dopołudniowych swoje mecze rozegrały drużyny walczące o miejsca 9-16. Natomiast popołudniu przystąpiono do rywalizacji o końcowe zwycięstwo.

Kwestia zwycięstwa w XIX Memoriale Sławomira Harafa rozstrzygnęła się pomiędzy zespołami Śląska Wrocław i Polonia Stal Świdnica. Ostatecznie lepszy okazał się Śląsk  Wrocław, który pokonał Polonię Stal Świdnica wynikiem 6:0. W spotkaniu o 3 miejsce Parasol II Wrocławwygrał 2:1 z UKS Lechia Dzierżoniów.

Najlepsze zespoły otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego oraz pamiątkowe medale i puchary sfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów.

Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodzono także najlepszych zawodników turnieju. Królem strzelców został autor 15 bramek – Dawid Luchowski (Śląsk Wrocław). Najlepszym bramkarzem Memoriału został wybrany Dawid Sarara (Śląsk Wrocław). Obaj zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki.

Klasyfikacja końcowa Memoriału:

 1. Śląsk Wrocław
 2. Polonia Stal Świdnica
 3. Parasol II Wrocław
 4. UKS Lechia I Dzierżoniów
 5. Chrobry I Głogów
 6. Ruch Chorzów
 7. Forza Wrocław
 8. Zagłębie Lubin
 9. Parasol I Wrocław
 10. AP Dzierżoniów
 11. Piast Żerniki
 12. Kamiennogórska AP
 13. Orlik Ząbkowice
 14. Chrobry II Głogów
 15. Piast Nowa Ruda
 16. UKS Lechia II Dzierżoniów

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Skip to content