Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

„Z MATY NA IGRZYSKA”

Archiwa

Już 8 września na naszej Hali odbędzie się event rekreacyjno-sportowy „Z MATY NA IGRZYSKA”, na którym gościem specjalnym będzie Monika Michalik – Fanpage !

Uczestnikami eventów mogą być dzieci i młodzież / uczniowie szkół podstawowych.

W imprezie sportowej może wziąć udział każde dziecko, które przedstawi podpisane przez rodziców / opiekunów prawnych zgłoszenie wg przedstawionego wzoru.

PRZYKŁADOWE GRY I ZABAWY:

1. Drużynowe przeciąganie liny:
Dwie drużyny składające się z 6 reprezentantów starają się przeciągnąć linę na swoją stronę.

2. Wyścigi na materacach:
Drużyna składająca się z 6 zawodników stoi na linii startu, którą może być koniec maty. Na sygnał sędziego przeciągają ( w pięć osób) jednego z uczestników na drugi koniec maty w wyznaczone miejsce a następnie wracają na linię startu i w ten sam sposób przeciągają następnych, tak żeby każdy z drużyny został przewieziony. Konkurencja kończy się w momencie jak wszyscy uczestnicy z materacem wrócą na linię startu.

3. Wyścig numerków:
Drużyny składająca się z 6 zawodników siedzą na „zonie” maty zapaśniczej. Każdy z uczestników poszczególnych drużyn ma przypisany numerek. Na sygnał sędziego poszczególne „numerki” starają się jak najszybciej dobiec do środka maty i podnieść szarfę znajdującą się na niej, podnosząc ją do góry.

4. Berek dookoła materaca:
Jeden uczestnik stoi na czworakach (z kolanami uniesionymi do góry)
za krótszym bokiem materaca o wymiarach 2x1m. Sędzia ustala który z zawodników goni a który ucieka. Na sygnał sędziego przez 10 sekund jeden zawodnik stara się dotknąć uciekającego w dowolną część ciała. Następnie w tych samych parach jest zmiana, tak żeby każdy uciekał i gonił.

5. Wyrywanie ogonków:
Uczestnicy wkładają koszulki do spodenek a następnie w spodenki wkładają „ogonki” z szarf. Na sygnał próbują wyrwać „ogonek”.

6. Wyrywanie piłek:
Uczestnicy z poszczególnych drużyn ustawiają się przed piłką, opierają na niej dłonie i na sygnał sędziego starają się wyrwać piłkę przeciwnikowi i opanować ją podnosząc ją do góry.

Przed rozpoczęciem wszystkie konkurencje zostaną szczegółowo omówione
i zaprezentowane uczestnikom.

NAGRODY:
Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy i medale uczestnictwa oraz koszulki.

Szczegóły u organizatora – JUNIOR Dzierżoniów

Serdecznie zapraszamy !

Skip to content