Strumykowa 1, 58-200 Dzierżoniów

+48 74 645 05 40

TRAKT 2024

Archiwa

W niedzielę  12 maja 2024 roku po raz kolejnyodbył się w naszym mieście Terenowy Rajd Amatorów Kolarstwa i Turystyki TRAKT 2024. W imprezie wzięło udział blisko 700 osób.

Uczestnicy mieli do wyboru 3 trasy piesze (Szlakiem Dzierżoniowskich Zabytków, Nordic Walking, Sowiogórska) oraz 8 tras rowerowych (Rodzinna, Europejska, Sielska, Krzyżowa, Ślężańska, Sowiogórska, Arboretum Wojsławice, Trzech Przełęczy Sowiogórskich), a także trasę motocyklową „z MOTOSMOKAMI”.

Wszystkie trasy miały swój początek na parkingu Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, a koniec na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

Podczas zapisów uczestnicy otrzymywali słodki poczęstunek na drogę, bon żywnościowy do zrealizowania na mecie, a także brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Spośród wszystkich uczestników odbyło się losowani nagrody głównej, czyli roweru turystycznego.

Najwięcej osób uczestniczyło jak co roku w Trasie „Rodzinnej”, która wyruszyła jako ostatnia. Dużą popularnością cieszyła się Trasa „Sielska” oraz „Krzyżowa”.

Po pokonaniu wybranego dystansu trasy uczestnicy spotkali się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, gdzie na każdego czekał ciepły posiłek, a na szczęśliwców wylosowane nagrody. Dzieci mogły korzystać z darmowych dmuchańców oraz atrakcji, które oferuje Ośrodek.

Nagrodę główną ufundowaną przez Salon Sportowy K2 w Dzierżoniowie, trafił w ręce Pani Anny Szydłowskiej. Zwyciężczyni była uczestniczką Trasy „Sielskiej”.

Wśród nagród znalazł się m.in. sprzęt sportowy (Salonu Sportowy K2 w Dzierżoniowie), voucher do Dagrasso Dzierżoniów oraz voucher do komory hiperbarycznej ufundowane przez OazaTlenu Komora Hiperbaryczna w Bielawie.

W tegorocznym TRAK-cie wzięło udział prawie 700 uczestników. Na imprezę oprócz mieszkańców Dzierżoniowa i okolic, przyjechali również miłośnicy sportu z całej Polski.

Fotorelację z imprezy można znaleźć na Facebooku i Instagramie OSiR Dzierżoniów.

Organizatorami imprezy byli Miasto Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Dzierżoniowie, a finansowana ona była ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Skip to content